Liga Mazowsza - KonieRegio

Przejdź do treści

Menu główne:

Liga Mazowsza

Regulamin
Kalendarz

DataKlub
1.08.04. S
TKKF Podkowa
2.(22-) 23.04. N
SKJ Poczernin
3.01.05. Pon.
SSKJ Golden Horse Koryta
4.13.05. S
SJ Szarża Popówek
5.20.05. S
SKJ Legia-Kozielska Warszawa
6.04.06. N
TKKF Hubert Warszawa
7.10.06. S
KJ Hippica Polonia Słupno
8.24.06. S
KJ Zielonki
9.29.07 S
SSKJ Golden Horse Koryta
10.05.08. S
SKJ Legia-Kozielska Warszawa
11.19.08. S
SSKJ Golden Horse Koryta
12.(26-) 27.08 N
SKJ Poczernin
13-14.
09-10.09 S-N
KJ Hippica Polonia Słupno
Ranking
Omówienie rankingu

Ranking Ligi Mazowsza w. 12 – omówienie po eliminacjach

Przed nami finał Jubileuszowej X edycji Ligi Mazowsza, który w dniach 09-10.09 odbędzie się w KJ Hippica Polonia Słupno!

 

W załączeniu prezentujemy ranking Ligi Mazowsza 2017 po 12 eliminacjach.

Poniżej krótki komentarz i omówienie czołówki rankingu.

 

Niedzielnymi, w pełni udanymi zarówno pod względem organizacyjnym jak i sportowym, zawodami w SKJ Poczernin zakończyły się eliminacje tegorocznej Ligi Mazowsza.

Po 12 eliminacjach rozegranych w 8 mazowieckich klubach w rankingu LM sklasyfikowano łącznie 270 mazowieckich zawodników w tym: 152 z 42 klubów, 20 bpk MAZ oraz 98 niezrzeszonych startujących w klasach „open – towarzyskich”.

 

Sytuacja w rankingu po zakończonych eliminacjach.

 

Najpierw przypomnienie o punktacji w dwudniowych zawodów finałowych, bo jest ona odmienna niż punktacja w eliminacjach!

Zgodnie z regulaminem LM w obydwa dni finałowe obowiązuje następująca punktacja:

1. W klasach Kuce 60, Kuce 80 i LL wg pkt. 2.2. W obu konkursach zawodów

    finałowych zawodnicy zdobywać będą wyłącznie punkty za zajęte miejsca wg

    następujących zasad:

    1 miejsce – 15 pkt.; 2 m. – 12 pkt.; 3 m. – 10 pkt.; 4 m. – 8 pkt.; 5 m. – 6 pkt.;

    6 m. – 5 pkt.; 7 m. – 4 pkt.; 8 m. – 3 pkt.; 9 m. – 2 pkt.; 10 m. – 1 pkt.

2. W klasach L,P,N zgodnie z tabelą zawartą w pkt. 3. z mnożnikiem x 1,5.

Klasyfikacje rankingowe są bardzo ciekawe i wiele się jeszcze może zdarzyć w zawodach finałowych.

Przypominamy również, że zgodnie z regulaminem LM w każdej klasie za cały cykl nagradzanych będzie minimum 5 zawodników.

 

I dalej o rankingu…

 

Kuce 60 – cztery zawodniczki zdobyły „maksa 48 pkt.” - maksymalną liczbę punktów do zdobycia w eliminacjach, czyli 8 razy pojechały bezbłędnie konkursy eliminacyjne co za kązdym razem dawało 6 pkt. rankingowych.

Są to: Maja Mokosa (nz) na Androsie GB, Alicja Markiewicz z UKS Primo Warszawa startująca na Denisie i Treworze, Oliwia Soczewska z Polskiego Polo Klubu Secymin na Pinio oraz Lena Jarecka z KJ Akademia Kucania Dawidy na Emmie. Kolejne dwie zawodniczki mają po dwóch eliminacjach 36 pkt, a dalsze cztery 30 pkt, pięć 24 pkt.

  

Kuce i MK 80 – dwie zawodniczki przed finałem ma „maksa 48 pkt.”:Lena Jarecka oraz Karolina Bar z KU AZS UW Warszawa na Markiza i Iguana Deny’s Girl. Za nimi cztery zawodniczki z 36 pkt.:kolejne cztery zawodniczki: Alicja Markiewicz, Wiktoria Król z UKS Primo na L-Brenda i Lexusie, Martyna Zięba z KJ Dworek Okuniew na Filejce oraz Karolina Karczewska z KU AZS UW Warszawa startująca na Milcroft Viva, Koral i Makizie. Kolejne 3 zawodniczki mają na koncie 30 pkt.

 

Klasa LL – prowadzą dwie zawodniczki z „maksem” 48 pkt.: Martyna Zięba z KJ Dworek Okuniew na Filejce oraz Nikola Rzeszotarska (bpk MAZ) na Sky Wind. Za nimi z 42 pkt. Karolina Bar oraz Lena Jarecka. Dalej dwie zawodniczki z 36 pkt.…

 

Klasa L – o zwycięstwo powalczą prowadzi Jerzak z KJ Dworek Okuniew na Kukliku – 86 pkt. oraz Zofia Chrzanowska w KJ Wiktorowo na Neampla i Młody Jape – 66 pkt. Na trzecim miejscu Nikola Rzeszotarska (bpk MAZ) z Za nimi duża grupa zawodników nadal z szansami na podium oraz miejsca nagradzane.…

 

Klasa P – bez zmian w czołówce. O zwycięstwo w Lidze zacięcie walczą Karol Jerzak – 66 pkt. i Zofia Chrzanowska – 60 pkt. Na trzecim miejscu Michał Mordzelewski z SJ Poster Piaseczno na Lorenzo, Santi – 12 pkt. I dalej bardzo wyrówna punktowo stawka zawodników…

 

Klasa N – nową liderką została Julia Hamerska z 12 pkt. Za nią z 8 pkt. są ex aequo: Krzysztof Mazur z SKJ Legia-Kozielska Warszawa startujący na Allilah i Cabonie oraz Anna Małkowska z SKJ Legia-Kozielska na Cassio. Dalej z minimalnymi stratami i szansami nawet na zwycięstwo cyklu duża grupa zawodników…

 

Klasyfikacja klubowa – Na prowadzeniu z dość znaczącą przewagą KU AZS UW Warszawa – 442 pkt.... Ale z związku ze zmianą przez PZJ terminu Mistrzostw Polski Kuców kilku zawodników tego klubu nie wystartuje niestety w finale LM , bo pojedzie do Strzegomia.. I może być ciekawie, bo UKS Primo Warszawa – 351 pkt. zapowiada się s dużą ekipą… O trzecie miejsce, albo i wyżej, powalczą KJ Dworek Okuniew – aktualnie 321 pkt. oraz KJ Akademia Kucania Dawidy – 298 pkt. …

 

Finał - 09-10.09 w KJ Hippica Polonia Słupno

 

Serdecznie zapraszamy!

 

Komunikaty

Komunikat KO Ligi Mazowsza w sprawie certyfikatów wzrostu kuców w konkursach klasy „Kuce i MK 80”

 

W zawiązku z wejściem w życie z dniem 01.04.2017 (uchwała byłego zarządu z listopada 2016) nowych przepisów w sprawie procedury pomiarów kuców oraz warunków uzyskiwania oficjalnych certyfikatów wzrostu uprzejmie informujemy, że w przypadku kategorii rankingowej Ligi Mazowsza „Kuce i MK 80” zostaje zawieszony przepis punktu I.4.2. Regulaminu Ligi Mazowsza o konieczności posiadania certyfikatu wzrostu kuca potwierdzonego pieczątką PZJ!

Punkt I.4.1. dotyczący klasy „Kuce 60” pozostaje bez zmian.

Zgodnie z powyższym obowiązuje to również w przypadku zapisów o certyfikatach dotyczących konkursów klasy „Kuce i MK 80” w opublikowanych już wcześniej Propozycjach zawodów eliminacyjnych Ligi w terminach: 01.05. Koryta, 13.05. Szarża i 20.05. Legia.

 

Aktualna lista lekarzy weterynarii (16 w całej Polsce) upoważnionych do dokonywania pomiarów kuców i wystawiania certyfikatów opublikowana jest na stronie PZJ.

 

Wg informacji uzyskanych po piątkowym zebraniu Zarządu (protokół z zebrani i treśc uchwały ma się ukazać niebawem na stronie PZJ), na którym ta sprawa była rozpatrywana, taka sytuacja ma potrwać do sierpnia b.r., kiedy ma być opublikowana na stronie PZJ zakładka z danymi o oficjalnych certyfikatach kuców, która dla sędziów zawodów ma być podstawą do weryfikacji certyfikatów i dopuszczania kuców do startów w danych grupach i kategoriach. 

Organizatorzy i Sponsorzy
 
     

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego