Serwis informacyjny zawodów regionalnych KonieRegio - KonieRegio

Przejdź do treści

Menu główne:

Aktualności

Kombinowane Zawody Jeździeckie – Próby Caprillego, Ujeżdżenie, Pony Games i Skoki, V eliminacja OMPMiD w Stajni Bałałajka Budy Michałowskie – Godziny konkursów


Poniżej prezentujemy orientacyjne godziny rozpoczęcia konkursów:


10.00 Konkurs nr 1, Próba Caprillego

10.25 Konkurs nr 4, Ujeżdżenie, klasa L-3

          „Czworoboki Otwarte”

11.00 Konkurs nr 6, Pony Games z asekuracją

11.20 Konkurs nr 7, Pony Games samodzielnie

12.00 Konkurs nr 8, Pony Games z elementami skoków

13.00 Konkurs nr 9, Skoki, dokładności, wys. 50 cm

13.25 Konkurs nr 10, Skoki, dokładności, wys. 60 cm

14.00 Konkurs nr 11, Skoki, zwykły, wys. 70 cm

14.40 Konkurs nr 12, Skoki, z wyboru trasy, wys. 80 cm


Serdecznie zapraszamy!



Wydarzenia tygodnia

W najbliższy weekend na Mazowszu odbędą się zawody:


W sobotę 21.09. Zawody Jeździeckie Kombinowane w Ujeżdżeniu, Próbach Caprillego, Pony Games i Skokach V eliminacja OMPMiD w KJ Bałałajka Budy Michałowskie 

Od soboty do niedzieli 15-16.09. Mistrzostwa Warszawy i Mazowsza Kuców i Małych Koni w skokach przez przeszkody w SKJ Poczernin

W niedzielę 16.09. ZTiR-A Finał Pucharu Podkowy w SKJ Podkowa Leśna



Ranking Ligi Mazowsza po eliminacjach.

Finał w sobotę 28.09. w SKJ Podkowa!


W załącznikach publikujemy Ranking Ligi Mazowsza po rozegraniu zawodów eliminacyjnych, oraz przypomnienie Propozycji Zawodów finałowych i Regulaminu Ligi Mazowsza 2019.


Ranking Ligi Mazowsza po eliminacjach

Propozycje ZTiR-B 29.09. Finał LM – Propozycje

Regulamin Ligi Mazowsza 2019


Przypominamy, że zgodnie z Regulaminem Ligi w konkursach finałowych:


- w klasach: Debiuty 50 cm, Kuce 60 cm, mini LL 70 cm oraz Kuce i Małe Konie 80 cm obowiązuje następująca punktacja:

2.2.1. 1 miejsce – 15 pkt.; 2 m. – 12 pkt.; 3 m. – 10 pkt.; 4 m. – 8 pkt.; 5 m. – 6 pkt.;

6 m. – 5 pkt.; 7 m. – 4 pkt.; 8 m. – 3 pkt.; 9 m. – 2 pkt.; 10 m. – 1 pkt.

2.2.2. Bonus za bezbłędny przejazd (podstawowy) – 3 pkt. - w klasach: LL 80 cm, LL1 90 cm oraz L 100 cm obowiązuje punktacja wg tabeli punktowej zamieszczonej w Regulaminie LM z mnożnikiem x 1,5 oraz odnośnymi bonusami.


Uwaga! Warunkiem koniecznym dla odebrania nagród za zajęte miejsce w klasyfikacji końcowej LM jest wyjazd zawodnika w czasie dekoracji lub w uzasadnionych przypadkach, za zgodą KO LM, obecność zawodnika lub jego upoważnionego przedstawiciela.


Poniżej krótkie omówienie Rankingu, w którym odnotowano po eliminacjach 208 mazowieckich zawodników. A jak jak wynika z sytuacji w rankingach walka o większość miejsc nagradzanych – po 5 w każdej klasie - trwać będzie do ostatniego przejazdu!


W klasie Debiuty 50 cm - liderem z czterema „szóstkami”, czyli 24 punktami jest Martyna Zięba z KJ Dworek Okuniew na Heńku. Drugie miejsce zajmuje Agata Dybowska z SSKJ Grobice na Tinie – 12 pkt. Kolejnych 23 zawodników ma na koncie jedną „szóstkę”...


W klasie Kuce 60 - prowadzi z trzema „szóstkami” - 18 pkt. - Agata Dybowska z SSKJ Grobice na Lupidelia Ebonu Lady i Tinie. Kolejnych 14 zawodników zdobyło jedną „szóstkę”...


W klasie mini LL 70 - 5 „szóstek” - 30 pkt. - zdobyła Dominika Jędrzejowska (bpk MAZ) startująca na Pep Talk i jest „o krok od zwycięstwa”... Na drugim miejscu jest Julia Krencik (nz) na Bolku i Heliosie – 12 pkt. Kolejnych 33 zawodników ma na koncie jedną „szóstkę”...


W klasie Kuce i MK 80 - 10 zawodniczek ma na koncie jedną „szóstką”. Czyli o klasyfikacji końcowej rozstrzynie w praktyce konkurs finałowy...


W klasie LL 80 – zwycięstwo w rankingu tej klasy zapewniła już sobie Dominika Jędrzejowska – 51 pkt. Ale walka o pozostałe miejsca jest nadal otwarta. Drugie miejsce zajmuje Aleksandra Kołodziejczyk z KJ Akademia Kucania Dawidy na El-Vis – 15 pkt. przed Katarzyną Suwałą z KJ Akademią Kucania Dawidy na Exito – 12 pkt. ...


W klasie LL1 90 - liderem jest Aleksandra Kołodziejczyk z KJ akademia Kucania Dawidy na El-Vis – 24 pkt. Drugie miejsce zajmuje Amelia Saganowska (nz) na Simsalabim – 22 pkt. a trzecie Marta Rzemykowska z SKJ Poczernin na Vineyard – 18 pkt. ...


W klasie L - prowadzi Marta Polkowska z UKS Militari Kąck na Marko – 13 pkt pkt. przed Michałem Siejkiem z KJ Akademia Kucania Dawidy na Bolivar i Libretto oraz Barbarą Saulewicz z KU AZS UW Warszawa na Raspado – po 10 pkt.


W klasyfikacji klubowej liderem jest KJ Akademia Kucania Dawidy – 95 pkt. Drugie miejsce zajmuje KJ Dworek Okuniew – 37 pkt., a trzecie SSKJ Grobice – 36 pkt. …


Serdecznie zapraszamy na Finał!



Dwa złota i dwa srebra dla Mazowszan w Mistrzostwach Polski WKKW w Mosznej!

Złoto dla Katarzyny Żuchowickiej w kategorii Juniorzy Kuce oraz Wiktorii Okupnej w kategorii Juniorzy Małe Konie.

Srebrne medale dla Antoniny Popiel w Juniorzy Kuce oraz Michała Sieńko w kategorii Młodzicy Duże Konie.


Mazowsze zwyciężyło w Mosznej zarówno w klasyfikacji medalowej jak i punktowej!

Mało tego! Mazowieccy WKKW-iści bezapelacyjnie zwyciężyli w klasyfikacjach medalowych i punktowych Mistrzostw Polski WKKW we wszystkich kategoriach wiekowych łącznie!

Brawo WKKW-iści!


Poniżej w załącznikach pełne wyniki MP w Mosznej oraz zestawienie-podsumowanie medali i punktacji wg województw we wszystkich kategoriach MP WKKW.

A dalej skrócone wyniki MP Moszna z miejscami i wynikami wszystkich Mazowszan.


MP-C Młodzicy, Juniorzy 13-15.09. Moszna – Wyniki

Zestawienia MP WKKW 2019

Mistrzostwa Polski WKKW Młodzików i Juniorów

Młodzicy – Kuce

1. Patrycja Urbaniak '07 / Eroika 33,0 pkt. (33,0; 0; 0) KJ Jaroszówka

2. Justyna Krupa '06 / Willie Boy 33,2 pkt. (33,2; 0; 0) KJ Czarny Dunajec

3. Justyna Krasoń '06 / Bouwershof Rifalco 54,9 pkt. (30,9; 20; 4) KJ Czarny Dunajec

---------

6. Hanna Kucharczyk '06 / Balcormo Hector 74,1 pkt. (32,5; 33,6; 8) SSKJ Grobice

Startowało 6 zawodników


Młodzicy – Duże Konie

1. Wirginia Dąbrowska '05 / MG Polacco 29,6 pkt. (29,6; 0; 0) KJ Szarża Bolęcin

2. Michał Sieńko '07 / Marsylia 32,3 pkt. (32,3; 0; 0) SSKJ Grobice

3. Hanna Sergiel '06 / Ineza W 36,7 pkt. (32,7; 0; 4) KS Centaurus Stary Kisielin

--------

5. Klaudia Gawdzik '06 / Nike 38,7 pkt. (27,7; 11; 0) UKS Vacat Eventing Sulbiny

6. Weronika Kruze '06 / Dahar 40,2 pkt. (35,2; 5; 0) UKS Akademia Jeździectwa Dąbrowica

7. Hanna Bzowska '06 / Druid 42,8 pkt. (38,0; 0,8; 4) KJ Aromer Józefin

Startowało 8 zawodników


Juniorzy Kuce

1. Katarzyna Żuchowicka '07 / Chopin 40,4 pkt. (35,5; 0,8; 4) SSKJ Grobice

2. Antonina Popiel '06 / Zapolata 60,3 (40,3; 20; 0) UKS Akademia Jeździectwa Dąbrowica

3. Oliwia Pandel '04 / Peregrin 63,8 (33,4; 26,4; 4) KJ Szarża Bolęcin

--------

Startowało 4 zawodników


Juniorzy Małe Konie

1. Wiktoria Okupny '04 / Logos 43,4 pkt. (39,4; 4; 0) SSKJ Grobice

Startował 1 zawodnik


Juniorzy

1. Gabriela Kozłowska '04 / Dinin Hosen 32,6 pkt. (28,6; 0; 4) SJ Baborówko

2. Karolina Ślązak '04 / Torez-P 34,0 pkt. (30,0; 0; 4) LKJ Drama Zbrosławice

3. Anna Przysada '01 / Ferdinand 34,3 pkt. (30,3; 0; 4) RKJ Racot

--------

4. Alicja Tropiło '01 / Orda II, Erez M 42,5 pkt. (34,5; 0; 8) UKS Vacat Eventing Sulbiny

5. Antoni Baran '02 / Epikur 42,8 pkt. (34,8; 0; 8) KJ Aromer Józefin

8. Mikołaj Charpin '02 / Dance Boy 48,8 pkt. (28,8; 0; 20) SSKJ Golden Horse Koryta

9. Paulina Kaczmarz-Chojnacka '01 / Cheeroke 50,5 pkt. (38,1; 4,4; 8) KJ Aldragho Piaseczno

Julia Witkowska '05 / Chester, Ksena n.sklas. (30,4; Elim.; -) SKJ Beckersport Laszczki

Hanna Pogodzińska '01 / Senegal M n.sklas. (32,2; Elim.; -) UKS Akademia Jeździectwa Dąbrowica

Maurycy Wyżykowski '03 / Jack Black n.sklas. (Elim.; -; -) SSKJ Grobice

Startowało 18 zawodników




Dwa medale Mazowszan w Mistrzostwach Polski Dużych Koni w skokach przez przeszkody!


W MP-B DK w Jakubowicach brązowe medale zdobyły Julia Suska w kategorii Juniorów i Malwina Urbańska w kategorii „Lady's Cup”. Ponadto nasi reprezentanci zdobyli sześć miejsc punktowanych.

W klasyfikacji medalowej zwyciężyły Małopolska i Zachodnio-Pomorskie – po 1 medalu złotym i srebrnym. Mazowsze z 2 medalami brązowymi zajęło 9 miejsce. Ale...

W klasyfikacji punktowej (za miejsca 1-8) najlepsze z 35 pkt. było Mazowsze!

Za nami Wielkopolska – 30 pkt. i Zachodnio-Pomorskie – 22 pkt.


W załączniku pełne wyniki zawodów, zestawienie medalowe i punktowe wszystkich kategorii PP i MP w skokach Dużych Koni, a poniżej skrócone wyniki z Jakubowic z zaznaczeniem miejsc reprezentantów Mazowsza.


MP-B DK 13-15.09. Jakubowice – Wyniki

Zestawienie medalowe i punktowe PP i MP Dużych Koni 2019 w skokach przez przeszkody


Mistrzostwa Polski

Dzieci I

1. Maja Marchwicka ’05 / Silvana, Szafir M 0 pkt./0/39,63 (0; 0; 0; 0) KJ Agro-Handel Śrem

2. Klara Kozioł '05 / Rocky, Chambertina 0 pkt./4/35,04 (0; 0; 0; 0) TKJ Garbówek

3. Julia Jabłońska '05 / Columbia.Conn Rubina 4 pkt./ 4/35,50 (0; 4; 0; 0) JUKS Mieczewo

---------

4. Wiktoria Jannasz '05 / White Shop, Clickquot 4 pkt. / 4/40.74 (0; 0; 0; 4)

SKJ Poczerniin

9-11. Julia Kapel '06 / Nemiroff, Ulilen 12 pkt. (0; 4; 4; 4) KJ Aldragho Piaseczno

12-13. Anna Dziuba '06 / La Paz, Dollar de Nuevo 16 pkt. (0; 4; 4; 4) SSKJ Bobrowy Staw

18-19. Zuzanna Prymek '06 / Tinkerbell W 20 pkt. (13; 8; 8; -) KJ Aromer Józefin

Startowało 20 zawodników


Juniorzy:

1. Aleksander Lewandowski '03 / Jazzmir Van Het Derthof, Quiro 5 9,00 pkt. (0; 0; 0; 9) KJ Arpav

2. Olga Skrobacz '03 / Quincy, Orida M 16,69 pkt. (4.69; 4; 8; 0) WLKS Krakus Swoszowice

3. Juliana Suska ’03 / Tokajer 8, Hassan Van De Wittemoere 17,77 pkt. (1,77; 4; 8 ; 4)

KJ Euro Holding Warszawa

--------

7. Natalia Stefańska '04 / Firebridge Tag, Exit Remo 28,54 pkt. (4,54; 12; 12; 0) JKS DiM

Sp. z o.o. Warszawa

14. Sophie von Werner '01 / Cingsley, Bink 29,88 pkt. (4,88; 16; 9; -) KJ Aldragho

Piaseczno

Wiktoria Leszek-Karwańska '01 / Fameus-Olt n.sklas. (29,82-Elim; Elim; -; -)

SKJ Hawajka Majdan

Franciszek Jurzak '03 / Crescedno Z, Claus n.sklas. (9,97; 20; Wyc; -)

SKJ Ponylandia Wojciechowice

Startowało 31 zawodników


Młodzi Jeźdźcy:

1. Monika Grundkowska '98 / Dhaha, Zirocco Air 4,80 pkt. (0,80; 0; 4; 0) RC Riding Center Sosnowice

2. Aleksandra Kierznowska '03 / Badorette, Denver Z 14,00 pkt. (0; 4; 10; 0) SKJ Kietłów

3. Adam Grzegorzewski '98 / Ażur, Dante 25,51 pkt. (1,51; 8; 8; 8) KJ Okoły

--------

7. Jakub Kubiak '00 / Baco, Quilibet 50,92 pkt. (6,92; 8; 20; 16) KJ Łąck

10. Kacper Mróz '99 / Q De Revel 80,95 pkt. (20,84; 20; 17; Wyc.) KJ Galop Kozienice

Startowało 15 zawodników


Seniorzy:

1 Wojciech Wojcianiec / Chintableue 10,13 pkt. (2,13; 4; 4; 0) KJ Melloni Horses Szczecin

2. Michał Kaźmierczak / Wilander, Cisal FS 16.00 pkt. (0; 0; 12; 14) KJ Leśna Wola

3. Krzysztof Ludwiczak / Cros Blue 17,54 pkt. (5,54; 0; 12; 0) KJ HEAA Turek

--------

4. Radosław Zalewski / Ilatina, Eye Catcher 22,89 pkt. (5,89; 0; 13; 4) SSKJ Bobrowy Staw

5. Grzegorz Kubiak / Szuler 25,11 pkt. (1,11; 8; 4; 12) KJ Łąck

Paulina Malinowska / Chirivell, Crown Prince 2 n.sklas. (6,28; 4; Elim; -) KJ Szumawa Bobrowiec

Weronika Minkiewicz / Chocolate Blue n.sklas. (25,31-Elim; 16; Wyc.; -) KU AZS UW Warszawa

Startowało 18 zawodników


Mistrzostwa Polski w kategorii kobiet - „Ladies Cup”

1. Magda Kamińska / Brandy, Dreamy M 6,91 pkt. (2,91; 0; 0; 4) KJ Avanti Opole

2. Paulina Koza / Kontandor, Soly Jeans 8,00 pkt. (0; 0; 8; 0) KJ Trachy Sośninowice

3. Malwina Urbańska / Hamilton, Finna W 8,28 pkt. (4.28; 0; 4; 0) Stow. WKJ Warszawa

--------

4. Natalia Stefańska '04 / Kastello Van't Roosakker 8,29 pkt. (4,29; 0; 4; 0) JKS DiM Sp. z o.o. Warszawa

11. Natalia Maciejewska / Faberge H&S, Chirivell 18,12 pkt. (3,12; 0; 11; 4) SSKJ Bobrowy Staw

15. Beata Szumińska / Zazou Szumawa 20,13 pkt. (12,13; 0; 4; 4) KJ Szumawa Bobrowiec

18. Maria Pietrusińska / A'Luminar, Cząber 32.17 pkt. (4,17; 4; 8; 16) SKF KS Master Film Wilcza Góra

20. Aleksandra Dąbkowska / Flash Blue B 18,13 pkt. (9,13; 0; 9; -) KU AZS PW Warszawa

21. Paulina Malinowska / Carthaco 18,47 pkt. (4,47; 0; 14; -) KJ Szumawa Bobrowiec

Agata Vollenhoven / Bastion n.sklas. (10,67; 4; Elim; -) SKJ Legia-Kozielska Warszawa

Startowało 37 zawodników



Mistrzostwa Warszawy i Mazowsza w skokach przez przeszkody cz. I


W KJ Sielanka Warka rozegrana została pierwsza część Mistrzostw Warszawy Mazowsza w skokach przez przeszkody, czyli MWiM w kategoriach Dużych Konie (poza kategorią Amatorów).

Druga część MWiM-B, czyli kategorie Kuce i Małe Konie oraz Amatorzy rozegrana zostanie w dniach 21-22.09. w SKJ Poczernin. Propozycje tych zawodów do pobrania w boksie „Propozycje”.


Poniżej w załączniku wyniki łączne MWiM-B DK oraz zestawienie medalistów.


MWiM-B 06-08.09. Warka – Wyniki


Mistrzostwa Warszawy i Mazowsza

Seniorzy:

1. Joanna Tłuszcz / Figaro KJ Stow. Manor House Dziedzictwo

2. Piotr Kalinowski / Kembal KU AZS PW Warszawa

3. Paweł Kaliciński / Eldorenusz Stow. WKJ Warszawa

Startowało 11 zawodników


Młodzi Jeźdźcy:

1. Bartosz Janiszek '99 / Lunatic SJ Mar-Rom Wałsnów

2. Konstancja von Mauberg '99 / Gaphira Polski Polo Klub Leoncin

3. Wiktoria Huber '00 / Lolita BH KU AZS PW Warszawa

Startowało 15 zawodników


Juniorzy:

1. Nela Wawryniuk '03 / Capriole KJ Sielanka Warka

2. Antoni Orlikowski '03 / Classic Blue Hivette Z KJ Bielik Grzegorzewice

3. Wiktoria Leszek-Karwańska '01 / Bad Boy SKJ Hawajka Majdan

Startowało 17 zawodników


Juniorzy Młodsi na Dużych Koniach:

1. Wiktoria Okupny ’04 / Logos SSKJ Grobice

2. Jagna Grabowska '04 / Sonia KU AZS UW Warszawa

3. Julia Borys '04 / Endemit bpk MAZ

Startowało 10 zawodników


Dzieci I

1. Zofia Gintowt-Juchniewicz '05 / Składnia SJ Stajnia Podolszyn

2. Karolina Klusek '05 / Nevada Royal Z KJ Akademia Kucania Dawidy

3. Konstancja Przybylska '05 / Izis KL SKJ Hawajka Majdan

Startowało 6 zawodników

Dzieci II

1. Karolina Szaniawska '06 / Halogen KJ Akademia Kucania Dawidy

2. Zofia Zawadzka '05 / Irresistible B KJ Wiktorowo

3. Karolina Klusek '05 / Vales Blueray KJ Akademia Kucania Dawidy

Startowało 18 zawodników


Zawodnicy III licencją:

1. Sophia Inguenaud '99 / Bona Lisa bpk MAZ

2. Weronika Krzyśpiak / Elita UKS Vacat Eventing Sulbiny

3. Natalia Paliszkiewicz '01 / Insygnia SKJ Legia-Kozielska Warszawa

Startowało 27 zawodników


Cztery medale Mazowszan w MP DK w ujeżdżeniu!


W kategorii Juniorów srebro Julii Szymańskiej i brąz Tatiany Biereżnow, plus dwa miejsca punktowane wg punktacji „olimpijskiej”.

W kategorii Młodych Jeźdźców srebro Zuzanny Haber i brąz Alicji Trawińskiej, plus dwa miejsca punktowane.

W kategorii Seniorów punktowane miejsce (7) jedynej naszej reprezentantki Luizy Rutkowskiej. W kategorii Dzieci Mazowszanie nie startowali.


MP-A DK 13-15.09. Radzionków - wyniki


Poniżej skrócone wyniki zawodów z uwzględnieniem wyników zawodników z Mazowsza (na niebiesko)..


Mistrzostwa Polski

Seniorzy:

1. Katarzyna Milczarek / Dżeko 140,630 KSJ Zagozd

2. Aleksandra Szulc / GNL Mira P 136,410 KJ Golden Drem łódz

3. Żaneta Skowrońska-Kozubik / Romantica P 132,810 LKJ Lewada Zakrzów

-----

7. Luiza Rutkowska / Supra 124,550 Varsovia Dressage Club Warszawa

Startowało 8 zawodników


U-25 – nie rozegrano


Młodzi Jeźdźcy:

1. Michalina Terlecka '98 / Suleyken 211,559 OSK Michalscy Trzebnica

2. Zuzanna Haber ’98 / Don Crusoe 203,255 KS Centurion Zaręby

3. Alicja Trawińska ’99 / Diego Ramirez 203,204 KS Centurion Zaręby

-----

4. Anna Wojtkowska '00 / Damon's Delights, Pascal 202,790 KS Centurion Zaręby

7. Oliwia Laferi-Sapiej '99 / Donna Agatha 190,737 SKJ Legia-Kozielska Warszawa

9. Zuzanna Olszewska '00 / Lesley 186, 836 KS Centurion Zaręby

Startowało 12 zawodników


Juniorzy:

1 . Aurelia von Mauberg '02 / Diamo Dream 209,976 KJ Lider Radzionków

2. Julia Szymańska '01 / All You Needlz Firfod 206,534 Varsovia Dressage Club

3. Tatiana Bierieżnow '04 / Romantica 206,320 KS Centurion Zaręby

--------

6. Zofia Baran '02 / Quo Vadis 203,293 bpk MAZ

8. Helena Kozłowska '04 / Emol 195,199 JKS Jagodne

16. Karolina Czyż '02 / Jeefrey 117,481 SJ Stajnia Podolszyn

Startowało 16 zawodników


Dzieci:

1. Taja Zoll '07 / Blacky 208,419 Rio Grande Krosinko

2. Natalia Plata '05 / Dolcetto, Harolek 203,323 bpk POM

3. Dionizy Polikowski '06 / Qui 200,461 JKS Stajnia Brzóski

Startowało 9 zawodników



Mistrzostwa Warszawy i Mazowsza w ujeżdżeniu cz. I - wyniki


W miniony weekend w SSKJ Golden Horse Koryta rozegrano pierwszą część MWiM w ujeżdżeniu, czyli w kategoriach Dużych Koni.

Gratulujemy medalistom, podziękowania dla wszystkich startujących!

Druga część MWiM-A, czyli kategorie kucowe i kategoria Amatorów rozegrana zostanie również w Korytach w czasie ZTiR-A w dniach 14-15.09.

Poniżej prezentujemy medalistów, a w załączniku plik z pełnymi wynikami.


MWiM-A DK 30.08-01.09. Koryta - Wyniki


Mistrzostwa Warszawy i Mazowsza

Seniorzy:

1. Marcin Woldański / Allyouneedlz Firfod 209,657 Varsovia Dressage Club Warszawa

2. Joanna Tragarz / Harley Zof 206,599 KS Centurion Zaręby

3. Ewa Apanas / Fantastic Surprise 204,289 Varsovia Dressage Club Warszawa

Startowało 12 zawodników


Młodzi Jeźdźcy:

1. Maria Mackiewicz '98 / Sunny Boy 199,951 Varsovia Dressage Club Warszawa

2. Dominika Jędrzejowska '01 / Rahim BH 194,340 bpk MAZ

3. Aleksandra Gruszka '98 / M-Kas-As 185,989 SKJ Sewan Konstancin-Jeziorna

Startowało 4 zawodników

Juniorzy:

1. Hanna Meder '02 / California 195,569 bpk MAZ

2. Larysa Sadłos '01 / Nabokov L 192,960 KJ Huzar Józefin

3. Alicja Piechal '02 / Calvados 179,405 bpk MAZ

Startowało 6 zawodników


Juniorzy Młodsi

1. Julia Rozesłańska '04 / Saturn 205,297 SKJ Bajardo Augustówek

2. Martyna Baściuk '05 / Przedświt Baraż 191,902 Stow. KS Chojnów

3. Natalia Bujalska '04 / Legerete 2 190,973 KJ Plejada Stefanówka

Startowało 6 zawodników


Puchar Warszawy i Mazowsza

Klasa CC

1. Teresa Tomaszewska / Anima 204,331 JKS Equita Świętochów

2. Marcin Woldański / Douglass 202,156 Varsovia Dressage Club Warszawa

3. Agata Kamionka-Flak / Desert Rose 200,106 KS Centurion Zaręby

Startowało 5 zawodników




Otwarte Mistrzostwa Warszawy i Mazowsza WKKW w SHS Grobice – wyniki


W dniach 16-18.08 w SHS Grobice odbyły się Otwarte Mistrzostwa Warszawy i Mazowsza w WKKW.

Zawody zgodnie z regulaminem WKKW W-MZJ rozegrano w 6 kategoriach mistrzowskich.

Po dwa medal zdobyli: 2 złote Katarzyna Żuchowicka z SSKJ Grobice, złoty i srebrny Wiktoria Okupny z SSKJ Grobice..

W medalowej klasyfikacji klubowej bezapelacyjne zwycięstwo Stowarzyszenia SKJ Grobice – 4 złote i 5 srebrnych medali!

Poniżej medaliści w poszczególnych kategoriach, a w załączniku wyniki zawodów.


Seniorzy

1. Maurycy Wyżykowski '03 / Jack Black SSKJ Grobice

2. Joanna Durka / Damaszek SSKJ Grobice

3. Anna Bortnik / Black and White KJ Aromer Józefin

Startowało 8 zawodników


Juniorzy

1. Wojciech Kowalik '04 / Pakiet SSKJ Bobrowy Staw

2. Wiktoria Okupny '05 / Logos SSKJ Grobice

3. Aleksandra Gierz '02 / Łarienne KJ Aromer Józefin

Startowało 9 zawodników


Juniorzy Młodsi

1. Wiktoria Okupny’04 / Dieleila SSKJ Grobice

Startowało 4 zawodników


Młodzicy

1. Katarzyna Żuchowicka '07 / Desert General SSKJ Grobice

2. Weronika Kruze '06 / Dahar UKS Akademia Jeździecka Dąbrowica

Startowało 2 zawodników


Kuce

1. Katarzyna Żuchowicka '07 / Chopin SSKJ Grobice

2. Diana Jaroszkiewicz '06 / Texas De Soulignac SSKJ Grobice

3. Lena Sawicka '08 / Reylem Cornelia bpk MA

Startowało 6 zawodników


Amatorzy

1. Kalina Kasak '05 / Kaszmir KJ Aromer Józefin

2. Patrycja Świetlik '03 / Marsylia SSKJ Grobice

3. Zofia Mądra / Iron KJ Aromer Józefin

Startowało 9 zawodników


OMWIM WKKW 16-18.08. Grobice – Wyniki



Dwa złota, dwa srebra i jeden brąz Mazowszan w ujeżdżeniowych MP i PP Kuców w Sopocie! 

Do tego kolejnych 5 miejsc punktowanych...


Złoto Ewy Macieszczak i srebro Marty Matwijów w MP Młodzicy Kuce!

Złoto Tatiany Biereżnow i srebro Ewy Golubińskiej w MP Juniorzy Kuce!

Brąz Julii Kaczorowskiej w PP Juniorzy Młodsi Kuce!


Brawo!

Czekamy na kolejne sukcesy Mazowszan w czasie finałów OOM!


Poniżej skrótowe wyniki zawodów Sopocie:


Mistrzostwa Polski

Kuce Młodzicy:

1. Ewa Macieszczak ’07 / Apasjonata Aureus KJ Aldragho Piaseczno

2. Marta Matwijów '08 / Bond KJ Aldragho Piaseczno

3. Jolanta Kóska '08 / Kleo, Royal KJ Agro-Handel Śrem

--------

4. Urszula Ślusarczyk '07 / Dolly SKJ Bajardo Augustówek

5. Zuzanna Wawrzyniak '07 / Tymianek, Liwia KJ Aldragho Piaseczno

6. Oliwia Janiszewska '08 / Albert KU AZS PW Warszawa

13. Kalina Kopczewska '08 / Don Sułtan KJ Plejada Stefanówka

16. Natalia Łazowska '07 / Neska KJ Dworek Okuniew

Startowało 17 zawodników


Kuce Juniorzy:

1. Tatiana Bierieżnow '04 / Gluckspiltz 17 KS Centurion Zaręby

2. Ewa Golubińska ’04 / Delicious PP, Leuns Veld’s Winston KJ Plejada Stefanówka

3. Ann Van Den Broeck '06 / Langtoftegard Leonardo UKJ Pony Klub Płochocin

--------

7. Oliwia Kubiak '03 / Angel Queen SSKJ GoldenHorse Koryta

8. Maria Walczyńska-Graczyk ’06 / Merci KS Centurion Zaręby

Startowało 8 zawodników


Puchar Polski

Juniorzy Młodsi Kuce (MP JM odbywają się w ramach OOM):

1. Natalia Plata ’05 / Hot Chocolate bpk POM

2. Natalia Garbowska '04 / Luna LKJ Lewada Zakrzów

3. Julia Kaczorowska '04 / Midtjydens Orion SSKJ GoldenHorse Koryta

--------

10. Amelia Zubczyńska '06 / Touareg KJ Dworek Okuniew

11. Monika Kolwas '04 / Wonderfull Vanilla KJ Plejada Stefanówka

Startowało 11 zawodników


Ranking OMPMiD po IV eliminacjach


W załączeniu prezentujemy ranking Otwartego Mazowickiego Pucharu Młodzików i Dzieci po rozegraniu czterech wiosennych eliminacji.


Do rozegrania w VIII edycji OMPMiD pozostały jedne zawody eliminacyjne oraz zawody finałowe:

22.09. V eliminacja w KJ Stajnia Bałałajka Budy Michałowskie

06.10. Finał w TKKF Hubert Warszawa


Poniżej liderzy poszczególnych klasyfikacji po czterech eliminacjach:

Ujeżdżenie Młodzicy – Wiktoria Szynkiewicz

Ujeżdżenie Dzieci – Agata Wawrzyniak

Pony Games Młodzicy – Wiktoria Grochowska

Próby Caprillego Młodzicy – Katarzyna Kakietek

Próby Caprillego Dzieci – Agata Wawrzyniak

Skoki Młodzicy – Aleksandra Mejsner

Skoki Dzieci – Rozalia Przeworska

Próby Caprilego + Skoki Młodzicy – Katarzyna Kakietek

Próby Caprillego + Skoki Dzieci – Natalia Wolnomiejska


Regulamin OMPMiD oraz także ranking zamieszczony jest w zakładce OMPMiD.


Ranking OMPMiD w. 4.


Złoty medal Neli Wawryniuk i brązowy Wiktorii Okupny w gr. E oraz brązowy Mateusza Owczarza w gr. C w Pucharze Polski Kucy i Małych Koni.


W rozegranych w Jakubowicach Mistrzostwach Polski i Pucharze Polski Kuców i Małych Koni oraz w kategorii Dzieci II reprezentanci Mazowsza zdobyli 3 medale – złoty i dwa brązowe, ponadto 5 miejsc punktowanych.

Dla przypomnienia w roku ubiegłym mieliśmy 7 medali (1-2-4), ale … nie zawsze jest „dzień konia”, zwłaszcza, że w tym roku frekwencja i „konkurencja” była rekordowa.

Generalnie zawody zdominowali zgodnie z przewidywaniami mający największy w tym zakresie potencjał Wielkopolanie (12 medali w KiMK + 2 w Dzieci II). Gratulacje!

Ale Mazowszanie także zaznaczyli swoją obecność, zajmując zarówno w klasyfikacji medalowej jak i punktowej województw tych zawodów drugie miejsce.

Powalczyli i w wielu przypadkach były to bardzo dobre starty! Na 38 startujących Mazowszan (czwórka w dwóch klasach) 8-iu startowało w rozgrywkach o medale, w tym dwójka skutecznie...


PS. Drobny komentarz... Szkoda troszkę, że Komisja SDiM PZJ i jej były już Przewodniczący (ale nowy i aktualny Przewodniczący Kolegium Sędziów PZJ) wraz z organizatorem, mając świadomość na długo przed zawodami, że najliczniejszą ekipą wojewódzką na tych zawodach będą Wielkopolanie (blisko połowa startujących!) nie zadbali o bardziej „neutralnych”, czyli nie z WLKP(!): Gospodarza Toru z Asystentem, Sędziego Głównego i członka KS, Delegata i Lekarza Wet., a zwłaszcza Delegata Technicznego – nadal osoby funkcyjnej i „wieloetatowej” w PZJ...

Nikt nie doszukuje się tu teorii spiskowych, zrzutki są zrzutki, błędy są błędy, ale po raz kolejny w przypadku zawodów DiM pewien „niesmak” pozostaje...


Poniżej w załączniku klasyfikacje medalowa i punktowa województw oraz skrócone wyniki zawodów.


Klasyfikacja medalowa i punktowa województw MPiPP KiMK 2019


Skrócone wyniki zawodów (medaliści i miejsca Mazowszan):


Mistrzostwa Polski

Kuce (gr. D)

1. Agata Derda '05 / Kosma 16 pkt. KJ Michałówka

2. Aleksandra Osuch '04 / Rosa 20 pkt. KJ Podkowa Gruszczyn

3. Dominika Henzel '04 / Rossana 24 pkt. KJ Sokół Damasławek

-----

8. Dagmara Poleszak '04 / Hazelhorst's Diamo 55 pkt. (12; 31-Elim; 4; 8) KJ Wiktorowo

Startowało 10 zawodników


Młodzicy (Kuce gr. A2)

1. Lena Czeszejko-Sochacka '08 / Miłek Ponysport 0 pkt. 0/28,30 JKS U Robsonów Dąbrówka Mała

2. Agata Maćkowska '08 / Montgomerie 0 pkt. 0/28,41 KJ Podkowa Gruszczyn

3. Julia Ganowska '08 / Tiffany 0 pkt. 0/28,74 KJ Rancho Kolata

-----

16. Wiktoria von Mauberg '07 / Koekoekshof Mariska 0 pkt. roz. Elim. KJ Wiktorowo

19-29. Kornelia Pawłowska '07 / Storming Ahead 4 pkt. (0; 0; 4; -) KJ Aromer Józefin

30-36. Kinga Ferenc '07 / Milctoft Viva 8 pkt. (0; 8; 0; -) KU AZS UW Warszawa

30-36. Antonina Kopacz '08 / Domino 8 pkt. (4; 0; 4; -) KJ Aromer Józefin

39-40. Lena Sawicka '08 / Reylem Cornelia 16 pkt. (0; 4; 12; -) bpk MAZ

45. Hubert Aniołek '07 / Titan, El Nino 37 pkt. (17; 8; 12; -) SKJ Pony Power

Ewa Macieszczak '07 / Apasjonata Aureus n.sklas. (4; 4; Elim; -) KJ Aldragho Piaseczno

Wiktoria Strzeszewska '08 / Egzorcysta, Brownboy BH n.sklas. (0; 8; Elim.; -) SKJ Bajardo AugustówekWiktoria Bytner '07 / Island n.sklas. (27-Elim; 10; Wyc.; -) SKJ Ponylandia Wojciechowice

Startowało 50 zawodników


Puchar Polski KiMK

Gr. A1

1. Nel Skotarczak '09 / Frankenhoeh's Mylord 0 pkt. 0/24,23 KJ Podkowa Gruszczyn

2. Paulina Pellowska '08 / Klausinka 0 pkt. 0/24,50 SKJ Barłomino

3. Pola Rynowiecka '08 / Ferrari 0 pkt. 0/24,89 KJ Olmet-OstSped Ostów Wlkp.

-----

6. Kornelia Pawłowska '07 / At Last Ravishing Ruby 0 pkt. 0/25,80 KJ Aromer Józefin

10. Wiktoria Rembielińska '09 / Santino 0 pkt. 0/28,18 KJ Wiktorowo

11. Maria Steczowicz '07 / Wilhelm 0 pkt. 0/28,27 SSKJ Grobice
12. Gabriela Romanowska '09 / Ero 0 pkt. 0/31,96 UKS Primo Kozery

13 Nikola Miłoszewska '07 / Bibi Zagorka 0 pkt. 4/27,54 KJ Akademia Kucania Dawidy

15-19. Zofia Ciszek '10 / Bełt 4 pkt. (0; 0; 0; 4) UKS Primo Kozery

21-33. Kornelia Naumiuk '09 / C.Sioux 4 pkt. (0; 0; 4; -) KJ Kucykowa Zagroda Cyganka

34-37. Lena Sawicka '08 / Loverboy 8 pkt. (8; 0; 0; -) bpk MAZ

38. Nadia Boćkowska '08 / Grafiti 20 pkt. (12; 4; 4; -) bpk MAZ

41. Kinga Ferenc '07 / Lukrecja 27 pkt. (0; 14; 13; -) KU AZS UW Warszawa

Hubert Aniołek '07 / Beneton n.sklas. (22-Elim.; Wyc.; -; -) SKJ Pony Power

Startowało 48 zawodników


Gr. C

1. Oliwia Mycio '05 / Raiken 0 pkt. 0/30,54 KJ Koko Brzeźniki

2. Helena Piontek '08 / Rolex 2 0 pkt. 0/31,96 Rio Gande Krosinko

3. Mateusz Owczarz '04 / Zucherro A Velo 0 pkt. 0/32,93 UKS Primo Kozery

-----

11. Marianna Dunajska '04 / Mentos 8 pkt. (0; 4; 0; 4) KU AZS UW Warszawa

14-16. Roksana Naumiuk '06 / Jawa 8 pkt. (0; 8; 0; -) bpk MAZ

14-16. Karolina Bar '04 / Markiza 8 pkt. (4; 4; 0; -) KU AZS UW Warszawa

22. Klaudia Ziajkowska '05 / Donald 32 pkt. (12; 12; 8; -) SKJ Hawajka Majdan

23. Jagna Grabowska '04 / Pasja 34 pkt. (22-Elim; 8; 4; -) KU AZS UW Warszawa

Tamara Ferenc '05 / Equus n.sklas. (4; Wyc.; -; -) KU AZS UW Warszawa

Startowało 26 zawodników


Gr. D bis

1. Antoni Śliwiński '08 / Apla 0 pkt. 0/31,56 KJ Podkowa Gruszczyn

2. Agata Derda '05 / Lopik's Appie 0 pkt. 0/31,81 KJ Michałówka Góra

3. Amelia Górnicka / Walencja 4 pkt. 0/38,75 Budzyński KS Kłos Sekcja Jeździecka

-----

9. Lena Oleszkiewicz '05 / Glenlo Fionnuala 20 pkt. (4; 0; 0; 16) KJ Aldragho Piaseczno

10. Nadia Ambroziak '05 / Dżarna 24 pkt. (8; 4; 0; 12) SKJ Pony Power

12-13. Iga Bors '05 / Shadow 19 pkt. (4; 4; 11; -) SKJ Ponylandia Wojciechowice

15. Amelia Zubczyńska '06 / Touareg (4; 8; 12; -) KJ Dworek Okuniew

Katarzyna Żuchowicka '07 / Chopin n.sklas. (0; 0; Elim; -) SKJ Grobice

Karolina Klusek '05 / Vales Blueray n.sklas. (0; 0; Elim; -) KJ Akademia Kucania Dawidy

Lena Gorczyca '06 / Orchid's Riley RJT n.sklas. (22-Elim; 4; Elim; -) SKJ Ponylandia Wojciechowice

Tamara Ferenc '05 / Fanta Ewita n.sklas. (22-Elim; 22-Elim; -; -) KU AZS UW Warszawa

Startowało 21 zawodników


Gr. E - Małe Konie

1. Nela Wawryniuk '03 / Capriole 4 pkt. (0; 0; 0; 4) 0/33,51 KJ Sielanka Warka

2. Zofia Budzyńska '02 / Fabia 4 pkt. (0; 4; 0; 0) 0/34,31 SKJ Gronówka

3. Wiktoria Okupny '04 / Logos 8 pkt. (4; 0; 0; 4) SSKJ Grobice

-----

5. Alicja Iwaszczuk '01 / Psotka 40 pkt. (8; 8; 16; 8) KJ Wiktorowo

Karolina Bar '04 / Pipin n.sklas. (16; 8; Elim; -) KU AZS UW Warszawa

Karolina Karczewska '04 / Lauderdale n.sklas. (26-Elim; 18-Elim; -; -) KU AZS UW Warszawa

Startowało 8 zawodników


Puchar Polski Dzieci II

1. Kornelia Smura '05 / Grupo Prom Viox W 0 pkt. 0/31,92 SKJ Jumping Events Poznań

2. Aleksandra Wypchło '05 / Baco 0 pkt. 0/34,86 bpk WIE

3. Marta Wypiór '05 / Albatros 0 pkt. 4/35,37 KJK Pod Żubrem Niepołomice

------

4-7. Zofia Gintowt-Juchniewicz '05 / Składnia 4 pkt. (0; 4; 0; 0) SJ Stajnia Podolszyn

8-9. Julia Ptaszyńska '05 / Cinderella, Diacontina 8 pkt. (0; 0; 4; 4) KJ Plejada Stefanówka

11. Zuzanna Werelich '05 / Cricoval 5 pkt. (0; 5; 0; -) KJ Wiktorowo

27. Zofia Michalak '05 / Liberty Life, Eksplozja 30 pkt. (12; 6; 12; -) SSKJ Bobrowy Staw

28. Konstancja Przybylska '05 / Izis KL 31 pkt. (23-Elim.; 4; 4; -) SKJ Hawajka Majdan

Katarzyna Żuchowicka '07 / Aron n.sklas. (13; 29-Elim.; Wyc.; -) SSKJ Grobice

Roksana Naumiuk '06 / Topaz n.sklas. (23-Elim; 29-Elim.; -; -) bpk MAZ

Startowało 45 zawodników



 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego