Serwis informacyjny zawodów regionalnych KonieRegio - KonieRegio

Przejdź do treści

Menu główne:

Aktualności

Juliana Suska z KJ Euroholding Warszawa 75. w Mistrzostwach Europy Juniorów w skokach przez przeszkody.


W zeszłym roku na Tokajerze Julia w debiucie w kategorii Juniorów jako 15-latka (!), zakwalifikowała się do finału i ostatecznie zajęła 28 miejsce jako najlepsza z polskich reprezentantów. W tym roku startując na Hassan van de Witteomere było nieco gorzej – 75 miejsce. Ale... był to drugi wynik naszych juniorów w tych zawodach - za Filipem Lewickim, który zajął 61 miejsce -  i co także ważne, ukończyła wszystkie trzy przejazdy, w których startowała. Zespołowo niestety nasza reprezentacja z powodu dwóch eliminacji w drugim półfinale zaspołowym zajęła 19 miejsce na 21 startujących.

No cóż, wynik może poniżej oczekiwań i nadziei, ale jednocześnie kolejne ważne doświadczenie naszej wielce utalentowanej reprezentantki, która pierwsze "szlify sportowe" zdobywała i pierwsze sukcesy odnosiła w Lidze Mazowsza. 

Trzymamy kciuki za rok, po raz trzeci w kategorii Juniorów, a także w kolejnych latach, być może już na wyższym poziomie międzynarodowym!


Poniżej skrócone wyniki ME w skokach w kategoriach Dzieci, Juniorów i Młodych Jeźdźców (warto zwrócić uwagę na dobry start naszej reprezentacji w kat. Dzieci) oraz skrócone wyniki ME w WKKW w kategoriach Juniorów (również dobre dwa wystepy indywidualnie) i Młodych Jeźdźców.


Mistrzostwa Europy w skokach (De Wolden - Holandia)

Młodzi Jeźdźcy

Indywidualnie

1. Philipp Schultze Topphoff (GER) / Concordess Nrw 2,62 pkt.

2. Paloma Barcelo (ESP) / Ines 5,76 pkt.

3. Lars Kesten (NED) / H-Cassino 8,07 pkt.

W finale startowało 29 zawodników

-------

66. Olaf Klein / First One 34,22 pkt. (10,22; 11; 23; -; -) JKS Przybyszewo

Monika Grundkowska / Dhaha n.skl.* (5,36; Elim;-; -; -) RC Riding Center Sosnowice

* bez podania punktów końcowych – zawodnik nie ukończył trzech przejazdów.

Startowało 79 zawodników.


Drużynowo:

1. Holandia 10,93 pkt.

2. Belgia 12,11 pkt.

3. Niemcy 13,19 pkt.

----

Polska – nie startowała

Startowało 14 drużyn.


Juniorzy

Indywidualnie:

1. Kate Derwin (IRL) / Agh Witherock Cruise Down 1,26 pkt.

2. Maya De La Joya Fernandez-Longoria (ESP) / Un Lord Du Rozel 1,70 pkt.

3. Thibeou Spits (BEL) / Bellissimo Z 4,00 pkt.

Startowało w finale 28 zawodników.

-------

61. Filip Lewicki / Corrado X 21,62 pkt. (5,62; 4; 12; -; -) KJ Czahary Pogorzelica

75. Juliana Suska / Hassan Van De Witteomere 30,25 pkt. (5,78; 14; 13 ; -; -) KS Euro

Holding Warszawa

84. Aleksandra Kierznowska / Dior V 62,94 pkt. (2,94; 0; 60 - elim; -; -) KJ Kietlów

87. Daria Lehman / Quitoki 72,42 pkt. (7,42; 5; 60 – elim.; -; -) Lehman Sport Horses

Sp. z o.o. Zasutowo

Wiktoria Bedyńska / Clarence S n.skl.* (9,70; 8; -; -; -) bpk LOD

* bez podania punktów końcowych – zawodnik nie ukończył trzech przejazdów.

Startowało 111 zawodników.


Drużynowo:

1. Hiszpania 14,24 pkt.

2. Niemcy 15,79 pkt.

3. Irlandia 18,00 pkt.

-----

19. Polska 108,34 pkt.

Sklasyfikowano 21 drużyn.


Dzieci

Indywidualnie

1. Tiara Bleicher (GER) / Daniels Jack Black 0 pkt. 0/36,20

2. Emma Bocken (NED) / Dagma 0 pkt.

3. Aya Miteva (BUL) / Caro Ass 0 pkt. / 0/35,28

-------------

11-15. Klara Kozioł / Rocky 8 pkt. (0, 4, 4, 0, 0) TKJ Garbówek

16. Daria Pietrzak / Monsun 9 pkt. (0, 0, 4, 1, 4) KJK Pod Żubrem Niepołomice

W finale startowało 32 zawodników

----------

33-37. Laura Kłapińska / Santiago 9 pkt. (0; 4; 5; -, -) KS Small Cherry Trzebnica

41-49. Iga Biegalska / Cardhu 12 pkt. (8, 0, 4, -, -) SKJ Sopot

63-69. Maja Marchwicka / Szafir M 20 pkt. (12, 8, 0, -, -) KJ Agro-Handel Śrem

Startowało 121 zawodników.


Drużynowo

1. Holandia 0 pkt.

2 Niemcy 0 pkt.

3. W.Brytania 2 pkt.

---------

6. POLSKA 16 pkt.

Sklasyfikowano 23 drużyny.


Mistrzostwa Europy w WKKW (Maarsbergen - Holandia)

Młodzi Jeźdźcy

Indywidualnie:

1. Emma Brussau (GER) / Dark Desire GS 25,3,3 pkt. (25,3; 0; 0)

2. Isabelle Upton (GBR) / Cola 25,9 pkt. (25,9; 0; 0)

3. Heidi Coy (GBR) / Royal Fury 32,6 pkt. (32,6; 0; 0)

---------

39. Paulina Maciejewska / Jangcy L 127,5 pkt. (43,5; 76,0; 8) ZKS Drzonków

Helena Zagała / Contendro Lady nie ukończyła (54 m. - 32,8; Elim.; -) SKJ WJ Piaseccy

Equestrian Jedwabno

Julia Gillmaier / Quinton 14 nie ukończyła (62 m. - 39,0; Elim.; -) KS Gillmaier Żelazów


Startowało 66 zawodników, ukończyło 41.


Drużynowo:

1. W. Brytania 111,0 pkt.

2. Francja 113,1 pkt.

3. Holandia 171,1 pkt.

-------

10. Polska 2027,5 pkt.

Startowało 11 drużyn.


Juniorzy

Indywidualnie:

1. Anna Lena Schaaf (GER) / Paard 24,1 pkt. (24,1; 0; 0)

2. Leilia Paske (GBR) / Billy Mcfee 29,0 pkt. (28,3; 0; 0)

3. Ann-Catrin Bierlein (GER) / Auf Geht's Fraulein Hummel 28,7 pkt. (28,7; 0; 0)

---------

17. Gabriela Kozłowska / Dinin Chosen 37,2 pkt. (32,8; 0; 4,4) SJ Baborówko

29. Diego Pieniaszek / Linton 50,8 pkt. (42,8; 0; 8) KJ Grek Sp. z o.o. Starogard Gd.

Oliwia Paździora / Basma n.skl. (56 m. - 37,7; 58,4; Elim.) LKS Stragona Strzegom

Pauline Wieczorek / Czacza n.skl. (67 m. - 35,3; Elim.; -) LKS Dragon Nowielice

Startowało 76 zawodników, ukończyło 54.


Drużynowo:

1. Niemcy 87,0 pkt.

2. W. Brytania 97,2 pkt.

3. Francja 99,7 pkt.

– ----

11. Polska 1088,0 pkt.

Startowało 14 zespołów.

Wydarzenia tygodnia

W najbliższy weekend na Mazowszu odbędą się zawody


W sobotę i niedzielę 20-21.07. ZTiR-B elim. AROmeriada w KJ Aromer Józefin

W sobotę i niedzielę 20-21.07. ZTiR-B elim. MEC w KJ Sielanka Warka


Ranking Ligi Mazowsza po 6 eliminacjach

VII eliminacja w SKJ Poczernin przełożona na 17 sierpnia!


W załączeniu publikujemy Ranking Ligi Mazowsza po rozegraniu 6 zawodów eliminacyjnych.

W tegorocznej edycji do rozegrania pozostały dwie eliminacje i zawody finałowe.

VII eliminacja 17.08. (sobota) w czasie ZTiR-B w SKJ Poczernin.

VIII eliminacja 15.09. (niedziela) w czasie ZTiR-B w TKKF Hubert Warszawa

Finał 28.09. (niedziela) w czasie ZTiR-B w SKJ Podkowa Leśna.


Poniżej krótkie omówienie Rankingu, w którym odnotowano już 179 mazowieckich zawodników - jak wynika z sytuacji w rankingu walka o miejsca nagradzane trwać będzie do ostatniego konkursu! Emocji w zawodach finałowych w Podkowie Leśnej z pewnością nie zabraknie!


W klasie Debiuty 50 cm - liderem z dwoma „szóstkami” jest Martyna Zięba z KJ Dworek Okuniew na Heńku. Kolejnych 22 zawodników ma na koncie jedną „szóstkę”...


W klasie Kuce 60 - prowadzi z dwiema „szóstkami” Agata Dybowska z SSKJ Grobice na Lupidelia Ebonu Lady i Tinie. Kolejnych 12 zawodników zdobyło jedną „szóstkę”...


W klasie mini LL 70 - już 4 „szóstki” zdobyła Dominika Jędrzejowska (bpk MAZ) startująca na Pep Talk. Kolejnych 33 zawodników ma na koncie jedną „szóstkę”...


W klasie Kuce i MK 80 - 5 zawodniczek z jedną „szóstką”...


W klasie LL 80 - prowadzi Dominika Jędrzejowska – 37 pkt. przed Katarzyną Suwałą z KJ Akademią Kucania Dawidy na Exito – 12 pkt. oraz Pauliną Kowalską (nz) na Eti Queen – 10 pkt.


W klasie LL1 90 - liderem jest Aleksandra Kołodziejczyk z KJ akademia Kucania Dawidy na El-Vis – 24 pkt. Drugie miejsce zajmują ex-aequo: Amelia Saganowska (nz) na Simsalabim i Marta Rzemykowska z SKJ Poczernin na Vineyard – 18 pkt. ...


W klasie L - prowadzi Marta Polkowska z UKS Militari Kąck na Marko – 13 pkt pkt. przed Michałem Siejkiem z KJ Akademia Kucania Dawidy na Bolivar i Libretto oraz Barbarą Saulewicz z KU AZS UW Warszawa na Raspado – po 10 pkt.


W klasyfikacji klubowej liderem jest KJ Akademia Kucania Dawidy – 87 pkt. Drugie miejsce zajmuje SSKJ Grobice – 36 pkt., a trzecie UKS Militarii Kąck – 29 pkt.


Serdecznie zapraszamy!


Ranking Ligi Mazowsza w.6


Kwalifikacje OOM 2019 - aktualizacja 2. 

Tabele podziału kwalifikacji.

Kwalifikacje zawodników z Mazowsza


OOM 2019 – tabela kwalifikacji w podziale na Regiony

OOM 2019 – tabela kwalifikacji w podziale na województwa

OOM 2019 – oficjalna lista kwalifikacji w ujeżdżeniu

OOM 2019 - oficjalna lista kwalifikacji w skokach

OOM 2019 – oficjalna lista kwalifikacji w WKKW


Zakończyły się regionalne eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Mamy już również oficjalne PZJ-towskie komunikaty w tym zakresie.

Wg nich na chwilę obecną (mogą być zmiany - rezygnacje i ew. kwalifikacje z list rezerwowych) reprezentanci Mazowsza zdobyli do OOM 32 kwalifikacje bezpośrednie – 16 w Kucach i 18 Dużych Koniach. Statystycznie daje to 24,26% wszystkich kwalifikacji i zdecydowane prowadzenie naszego WZJ w tej tabeli.


A jak będzie w czasie finałów zobaczymy. Trzymamy mocno kciuki i życzymy udanych startów!


WKKW

Kuce – 3 kwalifikacje na 11 ogółem:

Katarzyna Żuchowicka SSKJ Grobice

Lena Kurzyńska KJ Aromer Józefin

Diana Jaroszkiewicz SSKJ Grobice

----

Rezerwowy 1. Wiktoria Redek UKS Vacat Eveting Sulbiny

R2. Mateusz Owczarz UKS Primo Kozery

R3. Wojciech Kowalik SSKJ Bobrowy Staw


Duże Konie – 8 kwalifikacji na 19 ogółem:

Wiktoria Okupny SSKJ Grobice

Ewelina Falkowska KJ Aromer Józefin

Natalia Rodź KJ Aromer Józefin

Julia Gąsiorek SKSK Stare Babice

Anna Sieńko SSKJ Grobice

Karina Dzięgielewska SKSK Stare Babice

Katarzyna Żuchowicka SSKJ Grobice

Nina Dubowska UKS Vacat Eveting Sullbimy

----

Rezerwowy 1. Konstancja Bohdanowicz bpk MAZ

R2. Mateusz Owczarz UKS Primo Kozery


Ujeżdżenie

Kuce – 5 kwalifikacji na 16 ogółem

Weronika Lewandowska KJ Centurion Zaręby

Julia Kaczorowska SSKJ GoldenHorse Koryta

Matylda Baściuk Stow. KS Chojnów

Amelia Zubczyńska KJ Dworek Okuniew

Alicja Skarżyńska SSKJ GoldenHorse Koryta

----

Rezerwowy 2. Julia Kurdziel Stow. KS Chojnów

R3. Monika Kolwas KJ Plejada Stefanówka

R4. Oliwia Jacniacka KJ Aldragho Piaseczno


Duże Konie – 3 kwalifikacje na 20 ogółem

Julia Rozesłańska SKJ Bajardo Augustówek

Natalia Bujalska KJ Plejada Stefanówka

Łucja Darska KJ Sielanka Warka

----

Rezerwowy 1. Julia Ratajczak KJ Wiktorowo

R2. Małgorzata Urbańska KJ Aldragho Piaseczno

R3. Anna Sieńko SSKJ Grobice


Skoki

Kuce – 7 kwalifikacji na 29 ogółem

Karolina Klusek KJ Akademia Kucania Dawidy

Amelia Zubczyńska KJ Dworek Okuniew

Konstancja Bohdanowicz bpk MAZ

Katarzyna Żuchowicka SSKJ Grobice

Lena Oleszkiewicz KJ Aldragho Piaseczno

Kornelia Łupińska SJ Szarża Popówek

Klaudia Ziajkowska SKJ Hawajka Majdan

-----

Rezerwowy 1. Jagna Grabowska KU AZS UW Warszawa

R2. Dagmara Poleszak   KJ Wiktorowo

R3. Karolina Bar   KU AZS UW Warszawa

R4. Roksana Naumiuk   bpk MAZ


Duże Konie – 7 kwalifikacji na 41 ogółem

Anna Dziuba SSKJ Bobrowy Staw

Zofia Gintowt-Juchniewicz SJ Stajnia Podolszyn

Julia Kapel KJ Aldragho Piaseczno

Helena Hamera bpk MAZ

Julia Michalska KJ Aromer Józefin

Karina Dzięgielewska SKSK Stare Babice

Karolina Bar KU AZS UW Warszawa

------

Rezerwowy 1. Aleksandra Ptaszyńska    SSKJ Grobice

R2. Irena Pawłowska   bpk MAZ

R3. Karolina Karczewska    KU AZS UW Warszawa

 

Terminy finałów OOM:

24-25.07. Skoki Drzonków

27-28.07. Ujeżdżenie Drzonków

29-31.07. WKKW Strzegom

Dwa złota, dwa srebra i jeden brąz Mazowszan w ujeżdżeniowych MP i PP Kuców w Sopocie! 

Do tego kolejnych 5 miejsc punktowanych...


Złoto Ewy Macieszczak i srebro Marty Matwijów w MP Młodzicy Kuce!

Złoto Tatiany Biereżnow i srebro Ewy Golubińskiej w MP Juniorzy Kuce!

Brąz Julii Kaczorowskiej w PP Juniorzy Młodsi Kuce!


Brawo!

Czekamy na kolejne sukcesy Mazowszan w czasie finałów OOM!


Poniżej skrótowe wyniki zawodów Sopocie:


Mistrzostwa Polski

Kuce Młodzicy:

1. Ewa Macieszczak ’07 / Apasjonata Aureus KJ Aldragho Piaseczno

2. Marta Matwijów '08 / Bond KJ Aldragho Piaseczno

3. Jolanta Kóska '08 / Kleo, Royal KJ Agro-Handel Śrem

--------

4. Urszula Ślusarczyk '07 / Dolly SKJ Bajardo Augustówek

5. Zuzanna Wawrzyniak '07 / Tymianek, Liwia KJ Aldragho Piaseczno

6. Oliwia Janiszewska '08 / Albert KU AZS PW Warszawa

13. Kalina Kopczewska '08 / Don Sułtan KJ Plejada Stefanówka

16. Natalia Łazowska '07 / Neska KJ Dworek Okuniew

Startowało 17 zawodników


Kuce Juniorzy:

1. Tatiana Bierieżnow '04 / Gluckspiltz 17 KS Centurion Zaręby

2. Ewa Golubińska ’04 / Delicious PP, Leuns Veld’s Winston KJ Plejada Stefanówka

3. Ann Van Den Broeck '06 / Langtoftegard Leonardo UKJ Pony Klub Płochocin

--------

7. Oliwia Kubiak '03 / Angel Queen SSKJ GoldenHorse Koryta

8. Maria Walczyńska-Graczyk ’06 / Merci KS Centurion Zaręby

Startowało 8 zawodników


Puchar Polski

Juniorzy Młodsi Kuce (MP JM odbywają się w ramach OOM):

1. Natalia Plata ’05 / Hot Chocolate bpk POM

2. Natalia Garbowska '04 / Luna LKJ Lewada Zakrzów

3. Julia Kaczorowska '04 / Midtjydens Orion SSKJ GoldenHorse Koryta

--------

10. Amelia Zubczyńska '06 / Touareg KJ Dworek Okuniew

11. Monika Kolwas '04 / Wonderfull Vanilla KJ Plejada Stefanówka

Startowało 11 zawodników

Patrycja Mroczkowska i Alicja Jasiak ze złotymi medalami Mistrzostw Mazowsza Amazonek w Damskim Siodle


W czasie zawodów klubowych w Pony Games, ujeżdżeniu i skokach, które obyły się w niedzielę 05.05. w KJ Dama Dana w Kozerach rozegrano również (po kilkuletniej przerwie) Mistrzostwa Mazowsza Amazonek w Damskim Siodle w ujeżdżeniu i skokach. Poniżej medaliści:


Ujeżdżenie – Seniorzy

1. Patrycja Mroczkowska  /  Euforia    65,417%


Ujeżdżenie – Juniorzy

1. Alicja Jasiak  /  Dżiryt    71,042 %

2. Maja Piasecka  /  Roxana    57,500 %

3. Maja Wieczorek  /  Watson D    56,250 %


Skoki – Seniorzy

1. Alicja Jasiak  /   Euforia    0/50,46

2. Danuta Konończuk  /  Euforia    0/52,21


Na zakończenie zawodów odbyły się także Konkursy Elegancji 

w kategorii Open i Damskie Siodło w których wzięło udział 

10 Amazonek. Ale tu o wynikach decydowały już względy estetyczne, nie stricte sportowe...


Pełne wyniki zawodów w załączeniu.


Zklub.-PG, A, B, MMA 05.05. KJ Dama Dana Kozery

Ranking Otwartej Ligi Mazowsza WKKW po IV eliminacji


21-22.06. w SSKJ Grobice odbyły się Zawody Towarzyskie i Zawody Krajowe w WKKW będące czwartą eliminacją VI edycji Otwartej Ligi Mazowsza WKKW.

W załączeniu prezentujemy ranking OLM WKKW po czterech eliminacjach, a poniżej krótkie podsumowanie sytuacji rankingowej.

Wyniki zawodów opublikowane są w boksie "Wyniki".


Ranking:

W klasie LL-70 - kuce i konie, prowadzą: Hanna Szeliga z KJ Czarny Dunajec – 8 pkt. Na 2-4 miejscu ex aequo są Jan Warzywoda z SJ Napoleońska Zagroda, Aleksandra Sypuła z SKJ Podkowa Leśna oraz Gabija Siwak z KJ Aromer Józefin – 6 pkt. Sklasyfikowanych jest 18 zawodników.


W klasie LL-85 - jeźdźcy do 15 lat, prowadzi Diana Jaroszkiewiczz SSKJ Grobice – 24 pkt. przed Mateuszem Owczarzem z UKS Primo Kozery i Hanną Kucharczyk z SSKJ Grobice – po 17 pkt. Sklasyfikowano 15 zawodników.


W klasie LL-85 - jeźdźcy 16 lat i więcej, liderem jest Maurycy Wyżykowski z SSKJ Grobice – 30 pkt. Drugie miejsce zajmujeKarolina Węglińska (bpk MAZ) – 22 pkt., a 3-4 ex aequo Grażyna Niezgoda z LKS Gabon Walewice i Aleksandra Sypuła z SKJ Podkowa Leśna – 16 pkt.. Sklasyfikowano 36 zawodników.


W klasie L - jeźdźcy do 18 lat, pierwsze miejsce zajmuje Wiktoria Okupny z SSKJ Grobice – 58 pkt., przed Anną Sieńko z SSKJ Grobice – 48 pkt. i Natalią Kotyra z SSKJ Grobice – 46 pkt. Sklasyfikowano 29 zawodników.


W klasie L - jeźdźcy 19 lat i więcej, liderem jest Anna Królikowskaz SKJ Beckersport – 36 pkt. Drugie miejsce zajmuje Jan Kamiński z Equikam Sp. z o.o. Milanówek – 32 pkt. , a trzecie Dariusz Sulowskiz LKS Białka – 25 pkt. Sklasyfikowano 30 zawodników.


W klasie C* - jeźdźcy od 12 lat, prowadzi Zofia Steczowicz z SSKJ Grobice – 55 pkt. druga jest Anna Przysada z RKJ Racot – 46 pkt., a trzeci Marek Wajda z KJ Dworek Okuniew – 33 pkt. Sklasyfikowano 28 zawodników.


W klasie Open – jeźdźcy od 12 lat – od LL-85 do C**, liderem jestMarek Wajda z KJ Dworek Okuniew – 61 pkt. przed Wiktorią Okupny z SSKJ Grobice – 58 pkt. i Zofią Steczowicz z SSKJ Grobice – 55 pkt. Sklasyfikowano 128 zawodników.


W rankingu o Puchar PZHKM dla najlepszego konia rasy małopolskiej, liderują: PEREZ dosiadany przez Piotra Piaseckiego oraz REWERS pod Anną Sieńko – po 48 pkt. Trzecie miejsce zajmuje INTERIA pod Julią Gąsiorek – 30 pkt. Sklasyfikowano 38 koni.


Kolejne eliminacje i finał OLM WKKW:

V elim. 13-14.07. ZT-C, ZK-C 2* Walewice

VI elim. 03.04.08. ZT-C, ZK-C 2* Bogusławice

Finał 16-18.08. ZT-C, ZK-C 2* Grobice


Serdecznie zapraszamy!


Tabela rankingowa OLM WKKW 2019 po IV eliminacji

ZTiR-B LM, PP i AMWiM-B 01.05. SKJ Podkowa Leśna – wyniki

Kaja Trzcińska w Amatorach i Anna Dzierzbicka w Profi Mistrzyniami Akademickich Mistrzostw Warszawy i Mazowsza w skokach!


1 maja w SKJ Podkowa Leśna odbyły się ZTiR w Pony Games i skokach przez przeszkody w konkursach od klasy Debiuty 50 cm do klasy N, będące jednocześnie II eliminacją Ligi Mazowsza, I eliminacją Pucharu Podkowy w skokach oraz Akademickie Mistrzostwa Warszawy i Mazowsza w skokach przez przeszkody.


AMWiM-B rozegrane zostały w kategorii Amatorów (klasy LL i L) oraz Profi (klasy P i N).

Poniżej medaliści:


Amatorzy

1. Kaja Trzcińska    bpk MAZ / SGGW    Jupiter    0 pkt. (0/0/54,19)

2. Dorota Żołyniak  bpk MAZ / SGGW    Ibiza    0 pkt. (0/0/56,05)

3. Julia Szulecka   nz / SGGW    Szogun   1 pkt. (1/0/57,48)


Profi

1. Anna Dzierzbicka    SKJ Potęga Piekary / WUM Warszawa 

   Coco Lady   10 pkt.

2. Konstancja Szymacha    KJ J.J. Darboven Rumia / SGGW 

    Fajna    12 pkt.

3. Marta Pieczka    LKJ Gałkowo / SGGW     Meksyk    32 pkt.


Pełne, łączne wyniki zawodów z naliczeniem punktów rankingowych Ligi Mazowsza prezentujemy w załączeniu.


ZTiR-B LM, PP, AMWiM 01.05. Podkowa – Wyniki


Danuta Konończuk na Konkrecie w Seniorach i Alicja Jasiak na Euforii w Juniorach Międzynarodowymi Mistrzyniami Polski w ujeżdżeniu w Damskim Siodle!


W dniach 08-09.06. w Zakrzowie rozegrane zostały Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Damskim Siodle.

Zawody „Damskie Siodło” z pewnymi problemami, ale nadal żyją i nadal odnoszą w nich sukcesy reprezentanci Mazowsza.

Po „erze” sióstr Skowron z JKS Stajnia pod Skowronkiem, nastał czas sukcesów reprezentantek (formalnie bpk MAZ) z KJ Dama Dana Kozery, bo takie de facto barwy reprezentują obie nasze Mistrzynie.

Warto podkreślić, że Alicja Jasiak to również tegoroczna Mistrzyni Mazowsza Juniorów w Damskim Siodle w ujeżdżeniu i skokach!


Dziewczynom serdecznie gratulujemy i życzymy startu w Mistrzostwach Europy w Damskim Siodle!

Tym bardziej, że Pani Danuta Konończuk ma już na swoim koncie tytuł Mistrzyni Europy!


Poniżej w załącznikach wyniki Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Damskim Siodle


MMP-DS Ujeżdżenie Seniorzy

MMP-DS Ujeżdżenie Juniorzy

MMP-DS Skoki


Złoty medal Olgi Celskiej w Akademickich Halowych Mistrzostwach Polski w Lesznie!


Dwie reprezentantki Mazowsza wybrały się do Leszna na Akademickie Halowe Mistrzostwa Polski w skokach przez przeszkody. Obydwie wystartowały w kategorii Profi, w której rywalizowało 15 zawodników.

Najlepsza okazała się Olga Celska na Hip Hopie z SKJ Beckersport Laszczki (kadrowiczka W-MZJ w kategorii Młodych Jeźdźców), która jako jedyna pokonałą 4 parkury bez błędów!

Dobrze zaprezentowała się również Alicja Ciarczyńska na Caruno 3 z KJ Aromer Józefin, która z dwoma zrzutkami zajęła ostatecznie 5 miejsce.


Gratulacje dla naszych reprezentantów.

Poniżej skrócone wyniki zawodów, w załączniku wyniki pełne.


Grupa A - Amatorzy

1. Natalia Kaczmarek / Aloubetta KJ CH Jaszkowo 4 pkt.

2. Diana Tomkowiak / Denis KJ Michałówka 8 pkt.

3. Paulina Grzyb / Barbie LKS Cwał Poznań 8 pkt.

Startowało 12 zawodników / 11 ukończyło


Grupa B - Profi

1. Olga Celska '99 / Escato, Hip Hop SKJ Beckersport Laszczki 1,53 pkt.

2. Piotr Kaliszuk / Chacco Dor ZKJ Przylep-Lotnisko 5,95 pkt.

3. Alicja Maślana '98 / Rebus KJ Leśna Podkowa Godziszewo 7,30 pkt.

-----

5. Alicja Ciarczyńska / Chelby, Caruno 3 KJ Aromer Józefin 8,08 pkt.

Startowało 15 zawodników / 14 ukończyło


AHMP-B 12-14.04. Leszno – wyniki

Cztery razy „srebro” reprezentantów Mazowsza w Akademickich Mistrzostwach Polski!

Warszawska Akademia Leona Kożmińskiego zwyciezcą w klasyfikacji uczelni!


W dniach 30.05.-02.06. w Radzionkowie odbyły się jeździeckie Akademickie Mistrzostwa Polski rozgrywane w kategoriach Amatorów i Profi w ujeżdżeniu, skokach oraz w klasyfikacji kombinowanej tzn. ujeżdżenie + skoki.

W zawodach wystartowało w sumie 29 zawodników z Mazowsza – 15 w ujeżdżeniu i 17 skokowców (trójka zawodniczek startowała w obydwu konkurencjach).

Ich dorobek to 4 srebrne medale i łącznie 11 miejsc punktowanych.

Ponadto w łącznej klasyfikacji uczelni pierwsze miejsce zajęła Akademia Leona Koźmińskiego (ALK Warszawa), a trzecie Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego (SGGW Warszawa).

Brawo i gratulacje!


Medaliści i pozostałe wyniki naszych reprezentantek poniżej. Pełen wyniki zawodów w załączniku.


Ujeżdżenie

Kategoria Amatorów

1.Stanisław Stołowski / Odyseusz Politechnika Poznańska / nz

2. Monika Borzęcka / Sagiwara ALK Warszawa / nz

3. Roksana Fortuniak / Gea-S UP Wrocław / KJ Pawlak Equestrian Wrocław

--------

11. Aleksandra Sypuła '99 / Kazik Politechnika Warszawska / SKJ Podkowa Leśna

15. Aleksandra Zuchniak ‘99 / Astera SGGW Warszawa / Equikam Sp. z o.o. Milanówek

17. Marta Ziółkowska / Sumar Politechnika Warszawska / Polski Polo Klub Leoncin

32. Hanna Barwinek / Angelina G SGGW Warszawa / SKJ Bajardo Augustówek

35. Ada Kopeć / Klara AWF Warszawa / nz

38. Aleksandra Gawryluk / Baloussini II Uniwersytet Warszawski / nz

44. Karolina Jeruć / Rawdat ASW Warszawa / JKS Karolina

64. Gloria Ciba / Rotex II ALK Warszawa / nz


Kategoria Profi

1. Aleksandra Lesner / Force WSZ Gdańsk / KJ Pegaz Reda

2. Zuzanna Haber '99 / Don Crusoe Uniwersytet Warszawski / KS Centurion Zaręby

3. Justyna Wojsz / Jamal's Twinkeling Uniwersytet Łódzki / bpk LOD

--------

6. Oliwia Laferi-Sapiej '99 / Donna Agatha SGGW Warszawa / SKJ Legia-Kozielska

Warszawa

12. Sylwia Kolebska / Hero's Politechnika Warszawska / Varsovia Dressage Club

13. Alicja Karczmarczuk '98 / Mafia P Uniwersytet Warszawski / KU AZS UW Warszawa

17. Karolina Badowska / Kikimora BH Uniwersytet Warszawa / Polski Polo Klub Leoncin

18. Klaudia Kostrzębska '98 / Double Affair G ALK Warszawa / KS AZS AWF

Warszawa

Skoki

Kategoria Amatorów

1. Weronika Lipiec / Mika Politechnika Wrocławska / KJ Bachmat Wrocław

2. Paulina Załubska / Fempire G UE Kraków / WLKS Swoszowice

3. Justyna Modzelewska / Afrodyta Politechnika Poznańska / nz

--------

5. Aleksandra Zuchniak ‘99 / Astera SGGW Warszawa / Equikam Sp. z o.o. Milanówek

6. Joanna Czyż / Gentle KR SGGW Warszawa / SJ Stajnia Podolszyn

8. Marta Ziółkowska / Sumar Politechnika Warszawska / Polski Polo Klub Leoncin

10. Kaja Trzcińska / Jupiter SGGW Warszawa / bpk MAZ

37. Joanna Mazurek / Gershwin H Uniwersytet Warszawski / KU AZS UW Warszawa

41. Dorota Żołyniak '99 / Ibiza SGGW Warszawa / bpk MAZ

42. Zofia Presz / Romania SGGW Warszawa / KU AZS PW Warszawa

43. Alicja Karczmarczuk '98 / California Uniwersytet Warszawski / KU AZS UW Warszawa

Agnieszka Sarnecka '99 / Kaily ALK Warszawa / bpk MAZ


Kategoria Profi

1. Karolina Godoś / Cosa Che Politechnika Opolska

2. Urszula Kalicińska / Discover-S ALK Warszawa / Stow. WKJ Warszawa

3. Izabela Kisielowska / Fokus UM Wrocław

--------

4. Konstancja von Mauberg '98 / Gaphira ALK Warszawa / Polski Polo Klub Leoncin

5. Nina Januszkiewicz '98 / Diablo de Castello ALK Warszawa / SJ Stajnia Podolszyn

14. Aleksandra Wiśniewska / Cavallo Uniwerytet Warszawski / SKJ Olimpia Rembertów

16. Paulina Gostkiewicz / Inez W ALK Warszawa / KJ Dworek Okuniew

32. Anastazja Broniatowska '99 / Silver V Politechnika Warszawska / KU AZS PW Warszawa

Patrycja Bińkowska '99 / Steward ALK Warszawa / Equikam Sp. z o.o. Milanówek

Ewa Mulik / Quin de Revel Uniwersytet Warszawski / SKJ Olimpia Rembertów


Klasyfikacja kombinowana – ujeżdżenie + skoki

1. Roksana Fortuniak / Gea-S UP Wrocław / KJ Pawlak Equestrian Wrocław

2. Aleksandra Zuchniak ‘99 / Astera SGGW Warszawa / Equikam Sp. z o.o. Milanówek

3. Joanna Pawlak / Jedwabny Pył, Pierella Politechnika Wrocławska / KJ Pawlak Equestran Wrocław

------------

6. Marta Ziółkowska / Sumar Politechnika Warszawska / Polski Polo Klub Leoncin

13. Alicja Karczmarczuk '98 / California, Mafia P Uniwersytet Warszawski / KU AZS UW

Warszawa


AMP 30.05.-02.06. Radzionków - wyniki


Halowy Puchar Warszawy i Mazowsza w ujeżdżeniu – medaliści i wyniki


W dniach 12-14.04. w KJ Aromer rozegrano Halowy Puchar Wa

rszawy i Mazowsza oraz Halowy Puchar Mazowsza w ujeżdżeniu.

Łącznie rozegrano 9 kategorii, w których wzięło udział 58 zawodników.


Poniżej prezentujemy medalistów, a w załączeniu pełne wyniki zawodów.


Halowy Puchar Warszawy i Mazowsza


Młodzik - Kuce:

1. Ewa Macieszczak '07 / Apasjonata Aureus KJ Aldragho Piaseczno 23,100 pkt.

2. Zuzanna Wawrzyniak '07 / Liwia KJ Aldragho Piaseczno 22,900 pkt.

3. Marta Matwijów '08 / Bond KJ Aldragho Piaseczno 22,600 pkt.

Startowało 13 zawodników / 13 ukończyło


Juniorzy Młodsi - Kuce:

1. Julia Kaczorowska '04 / Midtjydens Orion SSKJ GoldenHorse Koryta 197,326 %

2. Amelia Zubczyńska '06 / Touareg KJ Dworek Okuniew 193,612 %

3. Nina Makowska '06 / Avilon KJ Aldragho Piaseczno 189,492 %

Startowało 7 zawodników / 7 ukończyło


Juniorzy - Kuce:

1. Oliwia Kubiak '03 / Druh Hroby Hron SSKJ GoldenHorse Koryta 196,255 %

2. Maria Walczyńska-Graczyk '06 / Mamba KS Centurion Zaręby 187,749 %

Startowało 2 zawodników / 2 ukończyło


Juniorzy Młodsi:

1. Julia Rozesłańska '04 / Saturn SSKJ Bajardo Augustówek 202,038 %

2. Anna Sieńko '04 / Bonita-Loxley SSKJ Grobice 191,942 %

3. Małgorzata Urbańska '04 / Francis KJ Aldragho Piaseczno 188,219 %

Startowało 3 zawodników  /  3 ukończyło


Juniorzy:

1. Hanna Meder '02 / California bpk MAZ 186,763 %

2. Dominika Jędrzejowska '01 / Rahim BH bpk MAZ 185,181 %

3. Zuzanna Dzidek '02 / Terra Europa KS AZS AWF Warszawa 184,864 %

Startowało 5 zawodników / 5 ukończyło


Młodzi Jeźdźcy:

1. Maria Mackiewicz '98 / Sunny Boy Varsovia Dressage Club Warszawa 195,561 %

2. Oliwia Laferi-Sapiej '99 / Carte Blanche SKJ Legia-Kozielska Warszawa 195,386 %

3. Natalia Wojtaszek '98 / Golden Touch KU AZS AWF Warszawa 194,720 %

Startowało 5 zawodników / 5 ukończyło

Seniorzy:

1. Oliwia Laferi-Sapiej '99 / Donna Agatha SKJ Legia-Kozielska Warszawa 202,132 %

2. Ewa Apanas / Fantastic Surprise Varsovia Dressage Club Warszawa 199,944 %

3. Karolina Gałkowska / Rara Avis KS AZS AWF Warszawa 195,269 %

Startowało 8 zawodników / 8 ukończyło


Amatorzy:

1. Wiktoria Świerczewska '00 / Termar nz 198,194 %

2. Amelia Milczarek '03 / Las Palmas nz 194,779 %

3. Maja Krzanowska '01 / Famme Fatale M nz 192,979 %

Startowało 12 zawodników / 11 ukończyło


Halowy Puchar Mazowsza Seniorów (klasa CC)

1. Monika Szkuta / Toffi KS Centurion Zaręby 193,410 %

2. Karina Uszyńska / Ares SKJ Legia-Kozielska 192,348 %

3. Aleksandra Kanarek / Sauron KJ Sawanka Izabelin 187,886 %

Startowało 3 zawodników / 3 ukończyło


HPWiM-A 12-14.04. Aromer - Wyniki



 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego