Serwis informacyjny zawodów regionalnych KonieRegio - KonieRegio

Przejdź do treści

Menu główne:

Aktualności

Covid-19! 

Sport, w tym jeździectwo "uwolnione", ale nadal jest sporo zamieszania co, jak i dlaczego?

Wytyczne PZJ w sprawie warunków organizacji zawodów jeździeckich.

 

Od dnia 3 czerwca PZJ "odmroził" możliwość organizacji zawodów jeździeckich. Jest jednak sporo ograniczeń z którymi należy się zapoznać. Są też pewne wątpliwości co do interpretacji różnych przepisów. 

W poniższym załączniku publikujemy ogłoszone przez PZJ "Wytyczne w sprawie warunków organizacji zawodów jeździeckich w Polsce w związku z Covid-19".

Wg uzyskanych informacji i interpretacji, ponieważ zasady organizacji Zawodów Regionalnych i Towarzyskich nie leżą w zakresie kompetencji PZJ, ale odnośnych WZJ-tów, w przypadku braku odnośnych uchwał i informacji z danego WZJ (w przypadku W-MZJ na razie ich nie ma) są dwie drogi postępowania:

1. Zastosowanie się w pełnym zakresie do wytycznych PZJ (w kilku punktach dyskusyjnych).

2. Zastosowanie się do ogólnych wytycznych Ministerstwa Zdrowia w zakresie zgromadzeń i Ministerstwa Sportu w zakresie zawodów sportowych.

W przypadku tzw. "Zawodów Klubowych" ograniczenia jak się wydaje zależą wyłącznie już od organizatora w zakresie przepisów tzw. "rekreacji".

Generalnie i na razie w jeździectwie - oficjalne zawody mogą być organizowane bez ograniczeń co do liczby uczestników, ale z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i dystansu społecznego oraz bez udziału publiczności (jak należy ten zapis rozumieć tzw. publiczności zorganizowanej i "biletowanej").  

W związku z powyższym jak na razie decyzje co do ograniczeń w przypadku zawodów rangi niższej niż ogólnopolskie (różnych nakazów, zakazów i różnych nie rzadko sprzecznych tzw. wytycznych)  i ich przestrzeganie zależy głównie od samego organizatora i dyscypliny samych uczestników.


Komentarz:

Jedno jest pewne! Nowy i jak zawsze na początku mocno agresywny wirus grypy jest z nami i już będzie zawsze! Nie zniknie nagle i w ogóle nie zginie, nawet jak będzie już dostępna odpowiednia szczepionka. A jak widać żadne restrykcje i kwarantanny wirusa nie likwidują, ograniczyły w pewien sposób jedynie jego rozwój i zasięg. . 

Pewne jest także, że życie gospodarcze i społeczne, w tym sportowe, musi się toczyć dalej w miarę normalnych warunkach, bo inaczej "wszystko padnie" i dopiero wtedy nie tylko różne wirusy, ale również masowa bieda, związane z nią protesty społeczne oraz głód zaczną zbierać "żniwo"! 

Dlatego uważamy, że przynajmniej na razie należy w maksymalnie możliwy sposób stosować zalecenia dotyczące zasad bezpieczeństwa i możliwego dystansu społecznego. Z drugiej strony bez paniki i przesady. Skoro można chodzić i tłoczyć się np. w marketach, kościołach i na wiecach wyborczych, różnych środkach komunikacji, to przy zachowaniu pewnych zasad można w zasadzie bezpiecznie i z powodzeniem organizować lub uczestniczyć w zawodach sportowych.


Pamiętaj! 

Nakazane w niektórych sferach i zalecane ogólnie od pewnego czasu przez "władze"  maseczki nie chronią przed wirusem!

Ale mogą skutecznie ograniczyć jego emisję od osób zakażonych bezobjawowo i tego faktu nieświadomych!

Także być może od Ciebie zależy, czy inni, zwłaszcza z Twojej rodziny i bliskich - zwłaszcza tych starszych - nie zachorują na Covid-19!

Nie zależy to wcale od min. Szumowskiego ("afery"), nie od premiera Morawieckiego ("afery"), wreszcie nie od o wszystkim jak się okazuje decydującego i "kreującego się na zbawcę Polski i drugiego Piłsudskiego" prezesa PiS, posła Kaczyńskiego! 

Najwięcej zależy to od Twojego zachowania wobec zagrożenia tym nowym wirusem grypowym i respektowania pewnych nakazanych lub określonych zasad!

   

Wytyczne PZJ Covid-19





Wydarzenia tygodnia

W tygodniu na Mazowszu odbędą się:


w środę 08,07. ZTiR-C WKKW w SSKJ Grobice

w sobotę i niedzielę 11-12.07. ZTiR-B elim. LM w ITERHORSEHM JKS Poczernin

w sobotę i niedzielę 11-12.07. ZTiR-B elim. AROMERIADY w KJ Aromer Jóżefin

w sobotę i niedzielę 11-12.07. ZTiR-B w KJ Skarb Kozienice


w niedzielę 05.07 ZTiR-B MTJ w KJ Wiktorowo













Liga Mazowsza 2020 - Regulamin i kalendarz zwodów po zmianach związanych z "lockdown" Covid-19


W najbliższą sobotę w czasie zawodów ZTiR-B w INTERHR JKS Poczernin (pierwszy dzień zawodów) rozpoczną się eliminacje tegorocznej edycji Ligi Mazowsza w skokach przez przeszkody.

Do klasyfikacji LM zaliczane są sobotnie konkursy: 1,2,3,4,5,6 i 7.


W poniższym załączniku prezentujemy zaktualizowany Regulamin  z kalendarzem tegorocznej edycji Ligi.

Serdecznie zapraszamy!


Regulamin Ligi Mazowsza 2020 w.1

 

Regulamin i kalendarz zawodów Otwartego Mazowieckiego Pucharu Dzieci i Młodzików 2020 - aktualizacja w.1 po zmianach związanych z Covid-19


W załączniku prezentujemy aktualny Regulamin wraz z kalendarzem zawodów tegorocznej edycji OMPMiD.

Cykl rozpocznie się 16 sierpnia zawodami eliminacyjnymi w KJ Stajnia Bałałajka Budy Michałowskie.

Serdecznie zapraszamy!


Regulamin OMPMiD 2020 w.1




Eliminacje Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Region II – terminy i miejsca po korekcie!


Poniżej zamieszczamy terminy eliminacji OOM dla naszego Regionu II:


18-19.07. Ujeżdżenie SJ Fidelius (lubelskie)

28-29.07. Skoki SJ Fidelius (lubelskie)

01-02.08.. WKKW Bogusławice (łódzkie)


Wstępne terminy finałów, które odbędą się w województwie łódzkim mają być rozegrane w sierpniu.






Halowy Puchar Warszawy i Mazowsza w skokach w kategoriach Dużych Koni


W drugiej części HPWiM w skokach rozegranych w KJ Aromer Józefin rywalizowano w 7 tradycyjnych kategoriach Dużych Koni


W zawodach sklasyfikowano łącznie 116 par.


Poniżej medaliści, a w załączeniu pełne wyniki zawodów.


HPWiM-B 2020 Duże Konie - Wyniki


Halowy Puchar Warszawy i Mazowsza Duże Konie


Dzieci II:

1. Karolina Pogorzelska '06 / Alabaster SJ Stajnia Podolszyn

2. Gabriela Romanowska '09 / Zucchero A Velo UKS Primo Kozery

3. Lena Rybak-Masalska '07 / Ballyhane Fraddy SKJ Ponylandia Wojciechowice

Startowało 19 zawodników / 15 ukończyło


Dzieci I:

1. Roksana Naumiuk '06 / Starlight bpk MAZ

2. Irena Pawłowska '07 / Meskalina bpk MAZ

3. Jakub Malinowski '07 / Ilonus Stow. „Pomaj Pomagać Różoland” Borowiczki-Pieńki

Startowało 5 zawodników / 4 ukończyło


Zawodnicy z III licencją:

1. Dorota Czajkowska '03 / Kurosawa SSKJ Bobrowy Staw

2. Zuzanna Strzelczyk ;04 / Cassio KJ Skarb Kozienice

3. Mikołaj Glasser / Let's Make Money KJ Akademia Kucania Dawidy

Startowało 38 zawodników / ukończyło


Juniorzy Młodsi na Dużych Koniach:

1. Kaja Hipsz '05 / Danza II KJ Garo Zaborów

2. Ola Kasprzyszak '05 / Bastylia JKS Equita Warszawa

3. Julia Ptaszyńska '05 / Diacontina KJ Plejada Stefanówka

Startowało 16 zawodników / 16 ukończyło


Juniorzy:

1. Zofia Gintowt-Juchniewicz '05 / Składnia SJ Stajnia Podolszyn

2. Karina Dzięgielewska '04 / Olster SSSK Stare Babice

3. Maria Gonciarek '02 / Kasina SKJ Legia-Kozielska Warszawa

Startowało 16 zawodników / 14 ukończyło


Młodzi Jeźdźcy:

1. Wiktoria Huber '00 / Lolita BH KU AZS PW Warszawa

2. Zuzanna Werelich '05 / Cricova L KJ Wiktorowo

3. Marie Janekovic '00 / Dianita H Stow. KS Chojnów

Startowało 12 zawodników / 11 ukończyło


Seniorzy:

1. Jakub Kubiak '00 / Quilibet KJ Łąck

2. Antoni Strzałkowski / Galoubet KJ Strzała Krubiczew

3. Zuzanna Chwalińska '03 / Corazon 58 SKJ Legia-Kozielska Warszawa

Startowało 10 zawodników / 10 ukończyło


Wiktoria Okupny z SSKJ Grobice 9 medalami zwyciężyła w klasyfikacji „Medaliści W-MZJ 2019” – zestawienia indywidualne i klubowe wg KonieRegio - aktualizacja


Tradycyjnie jak co roku publikujemy rankingi medalistów Warszawsko-Mazowieckiego Związku Jeździeckiego za rok 2019.


Różnią się one nieco od opublikowanych przez W-MZJ rankingów „Gali W-MZJ” - są rozszerzone o wyniki trzech mazowieckich cykli zawodów oraz o kilka wyników mazowieckich mistrzostw np. w „Damskim Siodle”...


Załączone zestawienia opracowane są w dwóch plikach:

- medalistów i miejsc zawodników W-MZJ wg konkurencji jeździeckich oraz kategorii wiekowych - w MŚ, ME, MP, PP oraz medalistów HPWiM, MWiM, Pucharu Mazowsza i trzech cykli.

- statystyki zbiorcze indywidualne i klubowe, wg powyższego schematu.


Wszystkim medalistom i nie tylko serdecznie gratulujemy!


Medaliści z W-MZJ 2019 wg konkurencji

Medaliści z WMZJ 2019 – statystyki


Halowy Puchar Warszawy i Mazowsza Kuce i Małe Konie oraz Amatorzy


W KJ Aromer Józefin rozegrano pierwszą część tegorocznej edycji Halowego Pucharu Warszawy i Mazowsza w kategoriach Kuców i Małych Koni oraz Amatorów.

W tym roku powrócono do rozgrywania kategorii dla kuców o wzroście do 120 cm, nazwaną A0 oraz wprowadzono nową kategorię: Amatorów Młodszych. Po raz drugi nie rozegrano dawnej grupy B.

W zawodach sklasyfikowano łącznie 145 par, przy czym aż 87 w dwóch kategoriach Amatorów.


Poniżej medaliści, a w załączeniu pełne wyniki zawodów.


HPWiM-B 2020 KiMK, Amatorzy - Wyniki


Medaliści:

Kuce gr. A0:

1. Krzysztof Sieńko '10 / Karino SSKJ Grobice

2. Anna Romanowska '12 / Stila UKS Primo Kozery

Startowało 2 zawodników / 2 ukończyło


Kuce gr. A1:

1. Nadia Boćkowska '08 / Grafiti bpk MAZ

2. Zuzanna Byczkowska '10 / Zygzak KU AZS UW Warszawa

3. Gabriela Romanowska '09 / Ero UKS Primo Kozery

Startowało 7 zawodników / 7 ukończyło


Kuce gr. A2:

1. Michalina Łącka / Teti KJ Aromer Józefin

2. Aleksandra Wernerowicz / Mississipi KJ Akademia Kucania Dawidy

3. Hubert Kowalczyk / Cuduś KJ Chrobry Warszawa

Startowało 19 zawodników / 15 ukończyło


Kuce gr. C:

1. Jagna Grabowska '04 / Pasja KU AZS UW Warszawa

2. Klaudia Zajkowska '05 / Donald SKJ Hawajka Majdan

3. Agnieszka Kurek '06 / Prestige D'Avancon KJ Bałałajka Budy Michałowskie

Startowało 15 zawodników / 15 ukończyło


Kuce gr. D

1. Amelia Zubczyńska '06 / Touareg KJ Dworek Okuniew

2. Lena Rybak-Masalska ' / Ballyhane Fraddy SKJ Ponylandia Wojciechowice

3. Nadia Ambroziak ' / Dżarna SKJ Pony Power Nowy Janków

Startowało 10 zawodników / 6 ukończyło


Małe Konie gr. E:

1. Monika Marczyk '03 / Werona KJ Aromer Józefin

2. Wiktoria Huber '00 / Lolita BH KU AZS PW Warszawa

3. Wiktoria Leszek-Karwańska '01 / Gracjana SKJ Hawajka Majdan

Startowało 8 zawodników / 8 ukończyło


Amatorzy Młodsi:

1. Michalina Lewandowska '10 / Millcroft Viva KU AZS UW Warszawa

2. Weronika Zegar '06 / Gracja W nz

3. Martyna Przednowek '06 / Orchidea KJ Chrobry Warszawa

Startowało 39 zawodników / 32 ukończyło


Amatorzy:

1. Zuzanna Fiks '02 / Dina SSSK Stare Babice

2. Kaja Kamieniecka '05 / El-Vis KJ Akademia Kucania Dawidy

3. Ewa Siara '00 / Szafir SKJ Podkowa Leśna

Startowało 50 zawodników / 40 ukończyło

Ranking Ligi Mazowsza 2019 – końcowy


Zawodami w SKJ Podkowa Leśna zakończyła się XII edycja Jeździeckiej Ligi Mazowsza w skokach przez przeszkody. Był to równocześnie finał skokowego Pucharu Podkowy, więc emocji sportowych i dekoracji było wiele...


W załączniku końcowe rankingi Ligi, a poniżej krótkie omówienie tegorocznej edycji.


Ranking Ligi Mazowsza 2019


W XII edycji Ligi Mazowsza w pięciu mazowieckich klubach w ramach zawodów Towarzyskich i Regionalnych rozegrano 8 eliminacji i finał.

W 7 klasach rankingowych (od 50 cm do 100 cm, w tym dwie klasy Kuców) sklasyfikowanych zostało 246 zawodników z Mazowsza: 82 zawodników zarejestrowanych z licencją z łącznie 34 klubach mazowieckich, 15 zawodników „bpk MAZ” oraz 149 zawodników niezrzeszonych (nz – bez licencji).


Zwycięzcy poszczególnych klasyfikacji rankingowych


Klasa Debiuty „50”

1. Martyna Zięba J'01 / Heniek KJ Akademia Kucania Dawidy

2. Joanna Smutrykowska M'07 / Lotny nz (SKJ Podkowa Leśna)

3. Agata Dybowska M'09 / Tina, Lupidella SSKJ Grobice

Sklasyfikowano 60 zawodników


Kuce 60 (zawodnicy 9-14 lat)

1. Karolina Wernerowicz M'09 / Praga nz (KJ Akademia Kucania Dawidy)

2. Agata Dybowska M'09 / Tina, Lupidella SSKJ Grobice

3. Oliwia Kamińska JM'05 / Kapsel nz (SKJ Podkowa Leśna)

Sklasyfikowano 35 zawodników


Klasa mini LL 70

1. Dominika Jędrzejowska J'01 / Pep Talk bpk MAZ

2. Agnieszka Kurek / Prestige nz

3. Agata Bogumił JM'04 / Lublana nz (UKS Impuls Łoś)

Sklasyfikowano 83 zawodników


Kuce i MK 80 (zawodnicy 9-21 lat)

1. Kaja Kamieniecka JM'05 / Debiut nz (Akademia Kucania Dawidy)

2. Kinga Kozłowska J'01 / Walkiria nz (Stajnia Bałałąjka Budy Michałowskie)

3. Rozalia Galińska JM'06 / Elwis nz (KJ Akademia Kucania Dawidy)

Sklasyfikowano 18 zawodników


Klasa LL 80

1. Dominika Jędrzejowska J'01 / Pep Talk bpk MAZ

2. Aleksandra Kołodziejczyk JM'04 / El-Vis KJ Akademia Kucania Dawidy

3. Julia Krencik / Bolek nz (KJ Horse Move)

Sklasyfikowano 78 zawodników


Klasa LL1 90 cm

1. Amelia Saganowska J'03 / Simsalabim nz (Stajnia Rudnik)

2. Aleksandra Kołodziejczyk JM'04 / El-Vis KJ Akademia Kucania Dawidy

3. Marta Rzemykowska / Vineyard SKJ Poczernin

Sklasyfikowano 88 zawodników


Klasa L

1. Marta Polskowska / Marko UKS Militari Kąck

2. Agnieszka Paszkowska / Ajgor SJ Szarża Popówek

3. Michał Siejek / Bolivar, Libretto KJ Akademia Kucania Dawidy

Sklasyfikowano 51 zawodników


Klasyfikacja klubowa

1. KJ Akademia Kucania Dawidy

2. SKJ Podkowa Leśna

3. SSKJ Grobice

Sklasyfikowano 34 kluby (dotyczy zawodników z licencjami)


Halowy Puchar Warszawy i Mazowsza 2020 oraz Mistrzostwa Warszawy i Mazowsza 2020 – terminy i regulamin HPWiM i MWiM w skokach


Halowy Puchar Warszawy i Mazowsza

28.02.-01.03. Skoki - Kuce i Małe Konie, Amatorzy – Propozycje opublikowane

07-08.03. Skoki - Duże Konie – Propozycje opublikowane

20-22.03. Ujeżdżenie - odwołane !

27-29.03. WKKW - odwołane !

Wszystkie zawody w KJ Aromer Józefin


Mistrzostwa Warszawy i Mazowsza

19.04. Akademickie MWiM Ujeżdżenie w SKJ Podkowa Leśna

01.05. Akademickie MWiM Skoki – w SKJ Podkowa Leśna

22-23.08. WKKW J,MJ,S w SSKJ Grobice 

23.08. Rajdy w SSKJ Vitrin

11-13.09. Ujeżdżenie w KJ Aromer Józefin

19-20.09. Skoki – Kuce i Małe Konie, Amatorzy w KJ Skarb Kozienice

26-27.09. Skoki – Duże Konie – w KJ Aromer Jóżefin

03-04.10. WKKW Mł, JM, Amatorzy w UKS SJK PaTaTaj Kanie

Regulamin W-MZJ HPWiM i MWiM 2020 w skokach przez przeszkody

OMPMiD 2019 - Ranking końcowy


Zawodami finałowymi w TKKF Hubert Warszawa zakończyła się VIII edycja Otwartego Mazowieckiego Pucharu Młodzików i Dzieci w Ujeżdżeniu, Próbach Caprillego, Pony Games, Skokach przez przeszkody i klasyfikacji łączonej Próby Caprillego + Skoki.


W sumie medale OMPMiD rozdano w 9 kategoriach rankingowych, a w zawodach objętych cyklem rywalizowało łącznie ponad 80 zawodników – Młodzików i Dzieci rozpoczynających przygodę z jeździectwem w wydaniu sportowym.

Gratulujemy nie tylko medalistom, ale wszystkim uczestnikom zawodów!


W załączeniu końcowe rankingi OMPMiD 2019.

W boksie "Wyniki" - wyniki końcowe zawodów w TKKF Hubert 


Ranking końcowy OMPMiD 2019


Zapraszamy na przyszłoroczną IX edycję OMPMiD – już w nowej formule!


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego